Search

Grigorijus Kanovičius - Miestelio romansas

Updated: Aug 18, 2020

Kanovičiaus “Miestelio romansas” vis nuskambėdavo mano mylimos lietuvių kalbos mokytojos pasakojimuose. Knygą girte išgyrė, tad galiausiai griebiau skaityti ir tikrai galiu drąsiai pasakyti, kad knyga verta visų pasaulio liaupsių. Toliau dalinuosi įspūdžiais.


“Miestelio romansas” - pats asmeniškiausias rašytojo Kanovičiaus kūrinys. Jame pasakojamas jo šeimos gyvenimas 1820-1940ųjų Jonavoje. Paprasta žydų šeima, paprastas gyvenimas, bet kiek daug jame telpa! Šiuolaikinis skaitytojas įpratęs prie aštrių siužetų, netikėtų posūkių ir to, kad visi stengiasi ji nustebinti. Ši knyga kitokia. Pavadinčiau ją ode kasdieniam paprasto žmogaus gyvenimui. Trijų kartų žydų šeima atveria savo namų duris, o jame yra visko: jausmų, išbandymų, savitumo ir ramumo. Tokia graži ta kasdienybė, pasirodo! Veikėjai labai charakteringi, visi savaip įdomūs ir tikrai su niekuo nesumaišomi. Itin įdomu žydiško gyvenimo tradicijų atvėrimas: posakiai, mąstymo būdas, šventės ir net humoras.


Kanovičiaus kalbos turtingumui ir grožiui reiktų atskirą kūrinį parašyti. Žaviuosi! Čia jauku, skanu, malonu, kartais skaudu, o kartais juokinga. Visko čia rasite.


Kūrinys jautrus, bet ne ašaringas. Autorius sugeba atsitraukti nuo asmeniškų istorijų ir labai skoningai jas perpasakoti. Čia nėra virkavimų dėl gyvenimo neteisybės, o greičiau viskas priimama iškėlus galvą, narsiai ir oriai.


Kartu tai pasakojimas apie kitų tautybių žmones: lietuvius, lenkus, rusus ir tai, kaip karo baisumai atrodo kasdienio gyvenimo fone. Pasakojama kaip žmonės elgiasi, kaip reaguoja ir kaip keičiasi jų gyvenimai.


Tokios šiltos ir jaukios knygos seniai neskaičiau! Absoliučiai įsimylėjau šią knygą. Malonumas begalinis! Jeigu ieškote kažko ypatingo, paliečiančio ir gražaus - ši knyga jums. Labai rekomenduoju.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #remiama #grigorijuskanovicius #miestelioromansas

11 views0 comments

Recent Posts

See All