top of page
Search

Gwen Florio - Tylios širdys

Updated: Aug 11, 2020

"Tylios širdys" mane patraukė dviem dalykais: moterų teisių klausimas bei Rytų ir Vakarų kultūrų susidūrimas. Viršelis taip pat kvietė kuo greičiau pradėti pažintį su nauja "Sofoklio" išleista knyga. Taip ir padariau.


Knygoje susitinka dvi moterys: vakarietė profesoriaus žmona Liva, kuri jaučia, kad jos santuoka išgyvena ne pačius geriausius laikus ir rytietė Farida, kuri neseniai ištekėjo už įtakingo vyro sūnaus. Po rugsėjo vienuoliktosios siaubo Livai ir jos vyrui siūloma vykti į humanitarinę misiją Afganistane. Moteris pasinaudoja šansu ne tik įprasminti savo gyvenimą, bet ir prisidėti prie moterų padėties gerinimo. Šalyje, kur vienas vyro žodis gali lemti moters mirtį įkasant iki pusės į žemę ir užmėtant akmenimis, bet kokios iniciatyvos sveikintinos. Kartu moteris tiki, jog tai proga išgebėti žlungančią santuoką. Išsilavinusi, dirbanti ir iš geros šeimos kilusi Farida nėra svajonių nuotaka. Jai teko pagyventi Londone, kur, vietinių spėjimu, tikriausiai spėjo prisižiūrėti netinkamų vyro ir moters santykių pavyzdžių. Greičiausiai, mano jie, Farida bus sudėtinga žmona ir vyrui su ja bus daug vargo. Viskas pasisuka taip, kad moteris išteka ir net pamilsta savo vyrą, bet uošvis, vedinas savanaudiškų tikslų, įdarbina ją vakariečių organizacijoje. Štai čia šios dvi moterys susitinka. Kaip jos įtakos viena kitos gyvenimą? Kaip seksis dorotis su iššūkiais?


Mano akimis tai istorija, kuri turėjo daug potencialo, bet autorė šiek tie pastrigo su jos išpildymu. Negaliu sakyti, kad mane įtikino. Pirmas dalykas, kas kliuvo - gana primityvi kalbos raiška. Taip, skaitosi lengvai, bet norisi kažko daugiau nei tik įdomios istorijos. Norėjosi pajausti didesnę ir gilesnę empatiją, nes moterų teisių tema man savaime aktuali ir įdomi. Moterų portretai gana paviršutiniški, o jau apie vyrų net nekalbu. Kartais budavo net nesmagu skaityti veikėjų vidinius monologus. Žinoma, prasminga kelti moterų Rytuose klausimą ir šviesti visuomenę. Bet koks garsus kalbėjimas atneš daugiau naudos nei žalos. Ši knyga yra pramoginio pobūdžio, tačiau kalbanti apie šiek tiek gilsenius dalykus nei "myli nemyli", dėl to jau gerai, jei atsiras norinčių ją skaityti.


"Tylios širdys" nėra ta knyga, kurią skaityčiau dar kartą. Man ji priminė "Tik su dukra", kuri taip pat ne itin patiko. Jei esate skaitę "Tik su dukra" ir jums patiko - griebkite ir šią, nes tikiu, kad patiks. Jos panašios savo forma, tematika ir gyliu.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #sofoklis #remiama #gwenflorio #tyliossirdys

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page