top of page
Search

Hanya Yanagihara - Mažas gyvenimas

Kai prieš tave atsiduria knyga apipinta tieeeek daug perspėjimų, pasišlykštėjimo ir dar kalno kitų stiprių emocijų, natūralu, kad ją paimti į ranks prireikia laiko. “Mažam gyvenimui” prireikė mėnesio, kad susikaupčiau, bet, o vaikyti, įspūdžiai persekioja dar dabar. Bet apie tai vėliau...


“Mažas gyvenimas” yra stipriausia, ką aš esu skaičius, o mano sąskaitoje tikrai ne viena ar dvi knygos. Tai pasakojimas apie keturis draugus, kurie gyvena viename ambicingiausių pasaulio miestų Niujorke. Jie nori išgarsėti, kažko pasiekti, tapti kažkuo! Vaikinų draugystė dinamiška. Ji auga, tampa atviresnė, paliesta realybės grimasų, tamsių paslapčių. Kalbant apie paslaptis - viena didžiausių yra vienas draugų, Džiudas. Jis yra paslaptingiausias veikėjas, kuris yra centrinė šios knygos figūra. Tai itin protingas žmogus, matematikas, teisininkas, bet sužalotas. Tiek kūnu tiek siela. Jo praeitį gaubia sunkios ir tamsios paslaptys, kurių nežino net artimiausi Džiudo draugai. Kaip seksis Džiudui, jo draugams, jų draugystei, sužinosite perskaitę knygą.

Šią knygą rekomenduoti labai sunku. Joje daug savęs žalojimo, traumų, skausmo, bet tarp viso to aš pamačiau labai daug meilės, tikro besąlyginio priėmimo, kuris apskritai yra deficitas. Mano nuomone, ši knyga galėtų rasti kelią į tokio skaitytojo širdį, kuris pats yra linkęs į vienokią ar kitokią savidestrukcijos formą ir tai suvokia. Būtent tuomet šis kūrinys surezonuos. Nekalbu apie ekstremalią savidestrukcijos formą, savęs fizinį žalojimą. Į savidestrukciją linkę skaitytojai čia šiek tiek atpažins save, ras dalelę savęs.

Neramu rekomenduoti “Mažą gyvenimą” dar ir dėl to, kad skaitytojas pats turi įsivertinti, kiek jis pajėgus pakelti didelį psichologinį šios knygos svorį. Ji sukrečia, jaudina, skaudina, psichologiškai sudaužo. Nekiekvienas gali būti pasiruošęs tokiems stipriems išgyvenimams.


Paskutiniu metu itin erzina nekokybiški vertimai. Nėra blogiau, kai knygos leidžiamos konvėjeriu ir pasaulį išvysta neišjaustos, neišmylėtos. “Mažas gyvenimas” tikrai nėra iš šios knygų karegorijos. Ji tobula: užmanymu, išpildymu, vertimu ir leidimu.#darvienapuslapi #hanyayanagihara #baltoslankos #remiama #mazasgyvenimas #knygurekomendacija #rekomendacija #atsiliepimas #topknyga #top

551 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page