top of page
Search

Henry James - Moters portretas

Klasika yra klasika ir aš ją ne tik mėgstu, bet ir jaučiu pareigą skaityti. Ne vieną po kitos griaužti, bet karts nuo karto paįvairinti savo skaitymo meniu. Henry James "Moters portretas" priklauso būtent šiai kategorijai, o be to paskutiniu metu mane tiesiog užvaldžiusios storulės, tai aš tam norui jas skaityti per daug nesipriešinu ir skaitau vieną po kitos.


Naratyvas paprastas - jauna, daili amerikietė Izabelė atvyksta į Senąjį žemyną. Čia ji apsuka galvas daugumai. Visi ja žavisi, tad natūralu, kad jauna moteris sulaukia pasiūlymo tekėti ir net ne vieno. Deja, niekas jos širdies nepaliečia taip, kad ši ištartų lemtingąjį "taip". Miršta Izabelės dėdė ir palieka jai didžiulę sumą pinigų, tačiau jis net nenumano, kad toks jo poelgis iš esmės sugriaus Izabelės gyvenimą.


Pasakojimas, manau, patiks tokių kūrinių kaip "Forsaitų saga", "Ponia Bovari", "Belgravija" mylėtojams. Centrinė figūra, nieko nenustebinsiu pasakydama, - Izabelė. Tipiška amerikietė, bent jau kaip tai įsivaizduoja britai. Sako ką galvoja, svajoja, na ir, aišku, ta jos nepažabojama laisvė. Izabelei atvykus į Europą tarsi susiduria dvi kultūros - amerikietiška bei europietiška. Pasakojimas dalinai pastatytas ant šios įtampos. Kitas atramos taškas - jaunos moters vidinis pasaulis ir laimės paieškos.


Kiek keistas man pasirodė vidinis Izabelės posūkis nuo laisvės ir noro keliauti iki moters, kuri uždaryta, kuri turi atsiklausti dėl kiekvieno žingsnio ir kuri net nenori ištrūkti. Pasakysiu atvirai - arba aš nesupratau arba autoriui nepavyko pagrįsti kodėl įvyko toks didžiulis posūkis.


Mėgtu aš tokias knygas. Suprantu, kad nepatiks visiems, bet čia, kaip sakoma, my cup of tea. Gana lėtas pasakojimas, kuriame vidinis vyksmas daug svarbesnis, o dar ta aristokratišką aplinka mane galutinai nuginkluoja. Patiko, bet vis tik liūdna, kad su tokiu polėkiu startavusi Izabelė, kaip įkvepianti jauna moteris, mano vilčių nepateisino.


Knygą įsigyti galite ČIA.#henryjames #motersportretas #knyga #knygos #vaga #almalittera #reklama #dovana #darvienapuslapi #atsiliepimas

39 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page