top of page
Search

Hilary Jacobs Hendel - Tai ne visada depresija

Updated: Aug 11, 2020

Šį kartą trumpai papasakosiu apie knygą “Tai ne visada depresija”. Tikrai jokia paslaptis, kad mėgstu savęs pažinimo knygas ir tikiu, jog tai kelias į laimingesnį gyvenimą. Šįkart mane suintrigavo autorės pažadas skaitytoją supažindinti su emocijomis ir kartu atverti stebuklingą pokyčių trikampio strategiją, kuri gerokai palengvins gyvenimą.


Autorė labai atvirai dalinasi savo asmeninio bei darbinio gyvenimo patirtimis. Atvirauja apie savo ieškojimus ir atėjimą į psichologijos sritį. Taip pat pasakoja, jog buvo viena tų, kurie tiki, jog gali valdyti savo emocijas. Pasirodo, ne viskas taip paprasta.


Knygoje tikrai daug dėmesio skiriama emocijoms. Jos nėra skirstomos į geras ir blogas, teigiamas ir neigiamas. Šis požiūris man artimas ir priimtinas. Daugiausia dėmesio skiriama pokyčių trikampiui, kuris pristatomas kaip gyvenimą iš esmės pakeisiantis dalykas.


Apie įspūdžius. Na, nebuvau aš sužavėta. Pirmiausia kliuvo tai, kad čia nėra tas rašymo stilius, kai puslapiai tiesiog tirpsta. Pasakojimai iš psichologo kabineto keičia vieni kitus, darosi nuobodūs ir pernelyg detalūs. Ta monotonija tikrai pabosta.


Kitas svarbus aspektas - nesu tikra, kad iki galo supratau pokyčių trikampį. Be to, nemanau, kad labai lengva juo naudotis individualiai be profesionalo pagalbos. Mumyse tiek slopinimo ir savigynos mechanizmų, kad vargu ar be pagalbos susigaudysime.


Nepatikėjau ir tuo greitu pokyčiu, kurį neva duoda pokyčių trikampio įsisavinimas. Tradicinė psichoterapija priešpastatoma šiam metodui pirmiausia efektyvumo, o tuomet ir greičio prasme, bet tuomet pasakojama kaip dirbama metai iš metų su tuo pačiu klientu. Žodžiu, stebuklų nebūna. Net ir dirbant pagal pokyčių trikampį laiko ir kantrybės prireiks.


Kiek teko domėtis, skaitytojų atsiliepimai apie knygą gana neblogi, tad vis tik nespjaučiau aš į ją, nes galbūt šis metodas jums pasirodys artimas ir efektyvus. Pavartykite, pasiskaitinėkite ir duokite šansą. Gero skaitymo
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #psichologija #hilaryjacobshendel #tainevisadadepresija #depresija #psichinesveikata

28 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page