top of page
Search

Hilary Mantel - Įveskite kaltinamuosius

Updated: Aug 19, 2020

“Įveskite kaltinamuosiu” antroji mano skaityta Mantel knyga ir kartu tai antroji “Vilko dvaro” trilogijos dalis. Abi dalys karūnuotos Booker premija. Greitai pasirodys ir trečioji serijos knyga, kuri, labai tikiuosi, taip pat gaus apdovanojimą ir Mantel bus ta moteris, kuri sumuš visus literatūros rekordus. Laikom špygas!


Pasiilgau solidaus, sodraus ir istorija persunkto pasakojimo, tad griebiau “Įveskite kaltinamuosius” ir kaip reikiant ja pasimėgavau. Šioje dalyje centrinė firgūra - tas pats Tomas Kromvelis. Sėkmingai atsikratęs karaliau žmonos Kotrynos ir apvesdinęs jį su nauja pasija, Ana Bolin, dabar griebiasi naujos užduoties - atsikratyti ta pačia sunkiai prie sosto prasipraudusia Ana Bolin. Karalienė nepateisino karaliaus vilčių susilaukti vyriškos giminės palikuonio, o be to karalius turi nusižiūrėjęs naują moterį - kukliąją dvariškę Džeinę.


Karaliaus sekretorius Tomas Kromvelis šioje dalyje tiesiog pražysta! Mantel jį vaizduoja ne tik kaip itin apsukrų vyruką, kuriam gyvenimas nusisekė dėl itin guvaus proto, bet ir kerštingą bei nieko nepamirštantį pikčiurną. Veikėjas gerokai išplėtojamas ir tai knygai tikrai pridėjo papildomų taškų!


Ši dalis skaitėsi gerokai lengviau! Ta stebuklinga formulė, atrasta įpusėjus pirmąją “Vilko dvaro” dalį labai pasiteisino - jei randate įvardį “jis” ir nežinote apie ką eina kalba - 99proc, kad kalbama apie Kromvelį. Be to jau pažįstamas Mantel stilius, humoro jausmas, o ir veikėjų gerokai mažiau. Belieka mėgautis!


Kam skaityti? Patiks rimtosios literatūros mėgėjams, kurie mėgsta istorija paremtą grožinę literatūrą, o jei dar britiškas humoras imponuoja - tuomet griebkit ir skaitykit.#darvienapuslapi #tinklarastis #knyga #knygos #hilarymantel #iveskitekaltinamuosius #remiama #sofoklis

37 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page