top of page
Search

Rūta Oginskaitė - Gib a kuk

Updated: Aug 11, 2020

Prisipažinsiu, nors žydų tema man labai įdomi, biografijų taip pat, bet šios knygos į rankas nebūčiau paėmus, jei ne mano literatūros mokytoja. Sakė “gera knyga” ir tai tiesa. Va beveik surimavau. Šiaip pirmas žodis apibūdinantis knygą būtų kokybė. Knyga surašyta interviu principu. Kalbasi Kanovičius, jo žmona Olga ir knygos autorė Rūta Oginskaitė. Labai pasiteisino sprendimas įdėti Kanovičių svetainės, kurioje vyko pokalbiai, nuotrauką. Taigi ta nuotrauka ir autorės stilius sukūrė jausmą lyg ir tu sėdi toj svetainėj, gurkšnoji Olgos nešamą arbatą ir jaukiai įsitaisius klausaisi pokalbio.


Kitas prisipažinimas - nesu susipažinus su Kanovičiaus kūryba. Ši knyga bus puiki paspirtis tai padaryti. Rašytojas paliko išmintingo žmogaus įspūdį. Kanovičius dalinasi savo gyvenimu, kuris labai glaudžiai siejasi su karu, skaudžia žydų istorija. Kas ypač įstrigo - šiame žmoguje nėra jokio pykčio. Ta išmintis, atsiskleidžianti pokalbiuose, jokiu būdu ne kokia didaktinė, “iš viršaus”. Kitas momentas - labai jaučiasi, kad knygos autorė puikiai pasiruošusi: ne tik gerai žino kūrinius, turi jų pajautimą, fenomenalią atmintį, bet ir puikiai žongliruoja žiniomis pokalbyje.


Pokalbiuose atsiskleidžia ir Olios bei Grišos ( taip jie vienas kitą vadina) kaip poros santykiai. O čia jau, nori to ar ne, iškilo Valdo Adamkaus ir jo žmonos Almos pora. Poroje toks gražus susikalbėjimas, pagarba vienas kitam, dėkingumas ir meilė. Nejučia imi pavydėti.


Knyga puiki. Labai sunku ką daugiau pridurti. Skaitosi maloniai, turinys įdomus ir tikrai paliko po savęs apie ką pamąstyti. Aišku, teks susipažinti su Kanovičiaus kūryba iš arčiau. Čia jau kas be ko. Gero skaitymo, nuspręsiantiems susipažinti su neeiliniu žmogum, jo ir jo tautos gyvenimu.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygutinklarastis #tinklarastisapieknygas #rutaoginskaite #gibakuk #kanovicius #tytoalba

9 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page