top of page
Search

Irene Nemirovsky - Prancūziška siuita

Updated: Aug 11, 2020

Prancūziška siuita - tai žydaitės prancūzaitės Irène Némirovsky pasakojimas apie 1940-ųjų metų Prancūziją. Trečiasis Reichas kyla į savo šlovės zenitą, o prancūzai bando ištraukti laimingą bilietą karo loterijoje. Autorė paliečia įvairius prancūzijos visuomenės sluoksnius ir vaizduoja kaip žmogiškumas keičiasi arba ne nelaimės fone.


Veikėjų nėra mažai ir jų vardus sunkoka prisiminti. Tas šiek tiek trikdo. Visi veikėjai iliustruoja skirtingus visuomenės sluoksnius, yra skirtingo intelekto lygio, amžiaus ir pan: aristokratai, paprasti darbininkai, jaunyste trykštantys paaugliai ir t.t. Skiriasi ir charakteriai. Kažkas vis dar tiki, kad pinigai gali nupirkti viską. Kažkas mano, jog vien dėl savo kilmės ar nuopelnų yra vertas išskirtinių salygų. Karas paliečia ir sulygina visus. Ne tik sulygina, bet ir atskleidžia tikruosius veidus.


Irene Nemirovsky pasakojimo stilius elegantiškas, tiesiog alsuoja Paryžiaus dvasia. Veikėjai puikiai atskleisti ir psichologinės charakteristikos tobulos. Vis tik pritrūkos kažkokio “draivo”, kuris sukelia norą nepadėti knygos iki kol jos neperskaitei. Visus veikėjus vienija karas, bet pasigedau ir juos visus sujungiančio naratyvo, kažkokios intrigos. Šiek tiek nuvylė ir pabaiga.


Knyga patiks pasiilgusiems elegantiško rašymo stiliaus ir norintiems pasimėgauti puikiai sukonstruota kūrinio kalba. Taip pat besidomienties karu - 1940-ieji, mano nuomone, atskleisti puikiai.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #irenenemorovsky #prancuziskasiuita

20 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page