top of page
Search

Irene Vallejo - Knygos gimimas. Kaip užrašytas žodis tapo amžinas

Prieš imant knygą į rankas tikėjausi grožinio pasakojimo su istoriniais elementais apie tai, kaip atsiranda knygos, bet čia yra visai kas kita. Iš esmės tai knyga apie knygas su daug istorijos ir autorės mini pamąstymais įvairiomis knyginėmis temomis. Tai kažkas tarp negrožinio ir grožinio, kažkokia šių dviejų samplaika. Skambiai sakyčiau, kad ši knyga privaloma visiems knygų mylėtojams, nes tai meilės odė knygoms.


Daug Antikos, filosofų, kelionių laiku, prasmės paieškų ir sunkumų knygai braunantis iki mūsų šių dienos, kai knygos pasiekiamos tiesiog ranka.


Prie struktūros galima prikibti, nes ji gana padrika, kita vertus per daug kabinėtis negaliu, nes tik istorinis knygos aspektas būtų nuobodus. Vis tik pagrindinis dėmesys skiriamas graikams ir romėnams, o, kaip žinia, knygų atsiradimui šios civilizacijos įdėjo savo didelį indėlį ir tą jau žinome iš mokyklos laikų. Kodėl toks buvo autorės pasirinkimas susikoncentruoti pagrinde į Antiką? Atsakymas, manau, slypi jos išsilavinime ir tame, kad būtent Antika yra jos aistra. Ties ja labiausiai dirbo, ją daugiausia tyrinėjo, tad natūralu, kad daugiausia atskleidė. Bet pilno vaizdo nemanau, kad atskleidžiama. Norėjosi daugiau informacijos iš ne tokių tolimų laikų.


Dabar apie tai kas padarė įspūdį. Pirmiausia toks retorinis klausimas - kaip knygų mylėtojui gali iš esmės nepatikti knyga apie knygas, knyga apie tai, ką jis labiausiai myli? Neįmanoma. Buvo įdomu, nes jei mokykloje raštas, popierius ir knygų atsiradimas labai fragmentiškai pateikiami, čia daugiau viskas atskleidžiama per procesus, kas suteikia platesnį vaizdą. Autorės apmąstymai apie cenzūrą, apie jausmą skaitant ir dar daug kitų intymių refleksijų - nori nenori tave paliečia, nes greičiausiai ir pats esi apie tai mąstęs. Buvo ir ne viena vieta knygoje kai skaičiau iškėlus antakius į viršų - taip įdomu buvo. Vallejo moka pasakoti, net ir tai, kas galėjo tapti tik sausa istorija, skaityti buvo įdomu. Autorės lūpose pasakojimas gyvas, jis pražysta ir leidžia pasijusti lyg pats dalyvautum įvykiuose, apie kuriuos pasakojama.


Rekomenduoju visiems knygų mylėtojams. Jums ši knyga perskaityti būtina.


Knygą įsigyti galite ČIA.



#knygas #knygos #irenevallejo #tinklarastis #remiama #vaga #leidyklavaga #almalittera #knygosgimimas

33 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page