top of page
Search

Irvin D. Yallom - Meilės budelis

Updated: Aug 11, 2020

Psichinė sveikata - vis dar tabu tema mūsų visuomenėje. Nors susilaužius koją kreipiamės į gydytoją ir net nesusimąstom, jog tai kažkokia gėda. Psichologiniai sunkumai vis dar kartu su gėdos jausmu ieškoti pagalbos. Aišku, ir plačios paletės visų kitų.


Amerikietis psichoterapeutas Yalom turi išskirtinę dovaną. Greta to, jog yra puikus savo srities specialistas, jis puikiai valdo plunksną. Tai jam leidžia sukurti naują literatūros žanrą- psichoterapines noveles. Knygoje autorius pateikia 10 skirtingų istorijų, kurios leidžia tarsi užmesti akį į tai, kas vyksta psichoterapeuto kabinete. Paliečiamos labai įvairios temos: meilė, liga, mirtis, valgymo sutrikimai, seksas, vaikai ir t.t. Manau, kiekvienas ras jam daugiau ar mažiau artimą temą. Yalom atviras- jis atskleidžia savo jausmus klientų atžvilgiu ir juos analizuoja. Tikiu, kad iššauks labai aštrių jausmų. Pavyzdžiui, pasipiktinimą ir smerkimą. Štai vienoje istorijoje gydytojas atvirauja kaip labai jam atgrasi jo antsvorio turinti pacientė Betė. Plunksnos aštrumas leidžia tuos jausmus nušviesti gana vaizdžiai. Mes pripratę prie filmų suformuoto psichologo įvaizdžio, kad jie pabalnoję savo nosytes dailiais akinukais raginiai rėmeliais, nutaisę profesionalią emocijų neišduodančią veido kaukę klauso ir profesionaliai patarinėja. Pasirodo ne- jie gali kažką jausti. Paskui lyg ir suvoki kad viskas gerai- jie juk žmonės. Pyktį gydytojui nusveria pagarba, kai jis atskleidžia kaip su kiekvienu pacientu auga, kaip sužino kažką naujo apie gyvenimą, apie save.


Buvo vietų, kai pagalvojau, jog psichologo/psichoterapeuto darbas tarsi intelektinė kova. Lyg kokie šachmatai. Specialistas narplioja jūsų gyvenimo, minčių ir jausmų labirintą. Pacientas kartais tam priešinasi. Laaabai įdomu. Taip pat Yalomas pateikia nemažai filosofinių pamąstymų apie gyvenimą, apie dažniausiai žmones kamuojančias problemas.


Manau, turint galvoje, kad psichologiškai visi esame tokie jau “labai sveiki” ir niekam pagalbos atseit nereikia - tai vieniems ši knyga galėtų tapti puikia paspirtimi kreiptis į specialistus pagalbos, kitiems gal jos ir nereikia, tačiau, jei bent kartais pafilosofuojate su savimi, atskleis atsakymą į ne vieną klausimą, o dar kitiems tiesiog padės legaliai paklausyti, kas gi tokio vyksta tuose paichoterapijos kabinetuose. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #psichologija #irvindyallom #yallom #meilesbudelis #vaga

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page