top of page
Search

Irvin D. Yalom - Tampant savimi

Updated: Aug 17, 2020

Irvin Yalom daugiau mažiau pažįstamas visiems, kurie nors šiek tiek domisi psichologija. Skaitytojai pamėgo jo knygas "Kai Nyčė verkė", "Melagis ant kušetės", "Gydymas Šopenhaueriu" ir Vagos leidykla tikriausiai pagalvojo, kad metas išleisti psichiatro memuarus. Manau, neapsiriko. Knyga tiems, kurie yra bent jau kažką girdėję apie šį puikų ir savo srityje vertinamą specialistą bus įdomi.


Memuaruose atskleidžiama Yalom vaikystė, kaip jis pasirinko psichiatro kelią, kaip jo gyvenime atsirado rašymas, šiek tiek apie žmoną, vaikus, draugus, na ir žinoma, karjeros vingiai. Itin įdomu pasirodė knygų atsiradimo istorijos: kas jas paskatino parašyti, kaip sekėsi įgyvendinti sumanymus, kokios dvejonės kankino ir pan. Knygoje atskleidžiama ir tai, kaip Yalom sekėsi darbinėje aplinkoje, kaip jis ieškojo naujų būdų problemoms įveikti. Tai taip pat įdomu.


Gerokai blankiau atrodo asmeninis autoriaus gyvenimas. Iš biografijų tikimasi platesnio savęs kaip asmenybės bei savo aplinkos atskleidimo. Deja deja viskas čia blankoka. Gal per daug diplomatijos, nenoro dalintis, o gal išties viskas taip nuobodu: žmona - vidurinės laikų meilė, būrys vaikų, kurie tiesiog augo ir tapo puikiais žmonėmis, persikraustymai, kelionės. Nieko intriguojančio, nieko to, kas rodytų vidines dramas, ieškojimus ir tai, ko aš labiausiai laukiau bei tikėjausi. Vaikystė vis tik parodoma atviriausiai - ka reiškė būti žydu, susidurti su antisemitizmu ir nepatogiai jaustis dėl nepasiturinčių bei daug dirbančių tėvų.


Yalom žmona - išskirtinė ir ne mažiau pasiekusi asmenybė. Autorius skiria dėmesio jų santykiui aprašyti. Moteris taip pat rašo, knygas, jos sąskaitoje solidi akademinė patirtis, o taip pat užaugintas nemažas būrys vaikų. Taigi dar kyla klausimas - kuris iš jų pasiekės daugiau. Nustebino tokio progresyvaus žmogaus kaip Yalom labai jau tradicinis požiūris į šeimos modelį. Kol jis darė karjerą, jo žmona viena augino vaikus ir taip pat bandė neiškristi iš savęs realizavimo traukinio. Pagarba jai ir minusas Yalom.


Kam skaityti? Tiems, kurie jau yra girdėję apie šį psichoterpeutą - rašytoją Yalom ir nori susipažinti išsamiau. Gero skaitymo
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #vaga #remiama #yalo #irvindyalom #psichologija #tampantsavimi

8 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page