top of page
Search

Izabelle Filliozat - Viską išbandžiau

Updated: Aug 11, 2020

Dažniausiai ieškodama knygų apie vaikų auklėjimą, vystymąsi ir auginimą labai konkrečiai žinau kokios knygos noriu. Tereikia surasti ar kažkas jau tokią parašė. Sekdama edukologę Austėją Landsbergienę, supratau vieną dalyką (na, gerai gerai, ne viena, bet šį tai tikrai) – neretai sunkumus auginant vaiką sukelia neišmanymas amžiaus tarpsnių psichologijos. Tėvai pyksta, o tai, ko tikisi iš vaiko pagal jo amžių yra nerealu. Galima lengvai užsisukti užburtam rate, pasiduoti emocijoms arba pasijusti apimtiems nevilties. Tad natūralu, kad ieškojau knygos, kurioje būtų labai nuosekliai surašyta vaiko raida pagal jo amžių, užduotys, kurias jis gali atlikti ir pan. Deja, deja tokios knygos aš neradau ilgą laiką. Ir štai visai neseniai viena, mano labai gerbiama knygų tinklaraštininkė, taip pat mama, pasidalino savo perskaityta knyga „Viską išbandžiau“.


Turiu pripažinti, kad jei ne rekomendacija, knygos į rankas turbūt nebūčiau paėmusi – labai jau desperatiškas pavadinimas, o ir tas viršelyje spiegiantis baltapūkis tikrai gąsdina. Galvočiau sau – „man tokios skubios SOS pagalbos nereikia, ačiū“. Na, bet kadangi tinklaraštininkės aprašymas atskleidė, jog tai yra tai, ko aš ilgą laiką ieškau – čiupau knygą iškart.


Trumpai apie knygą. Skirta tėvams, auginantiems vaikus iki penkerių metukų. Iš esmės tai literatūra apie tėvų daromas klaidas bendraujant su vaikais, mažylių augimo etapai su fiziologiniais ir psichologiniais aprašymais, patarimais kaip elgtis ir kaip bendrauti su atitinkamo amžiaus vaiku. Skamba gal sudėtingai, tačiau taip nėra. Knyga puikiai tiks šiuolaikiniams itin užimtiems tėvams, nes teksto nėra daug. Pagrindinė medžiaga pateikiama komikso/iliustracijų forma. Užteks gerų poros valandų ir knygą įveiksite. Puikiai tiks ir ne itin mėgstantiems skaityti. Daug gyvenimiškų situacijų. Visos paaiškinamos, išanalizuojamos ir pateikiami patarimai kaip elgtis. Tikrai ištiks ne vienas ir ne du vadinami AHA moments


Taigi skaitymo nedaug, medžiaga jau už jus sukramtyta, tad beliks tik praryti ir mėgauti rezultatais. Tikrai tikiu, kad knyga atsakys į nevieną aktualų klausimą.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #baltoslankos #viskaisbandziau #motinyste #vaikuauginimas #izabellefilliozat

0 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page