top of page
Search

James M. Cain - Laiškanešys skanbina du kartus

Updated: Aug 11, 2020

1934m. pasirodęs šis kūrinys tapo tikra sensacija. Kritikai išsijuosę gyrė J.M. Cain novatoriškumą. Niekas nesiginčija dėl vieno - pasakojimas banalus. Beeet... Neskubėkit teisti.


"Laiškanešys skambina du kartus" - pasakojimas apie ištekėjusios moters ir klajoklio Frenko meilę. Arba greičiau, reiktų sakyti, aistrą. Tokią aistrą, kuri nuneša stogą ir pridaromi protu nesvokiami dalykai. Iš esmės, romane susipina trys dalykai, bet kuriam kūriniui garantuojantys sėkmę: seksas, pinigai ir kriminalas. Knyga tarsi greitasis maistas, kurio retkarčiais noris tarp visų granolų, košių ir glotnučių. Susivalgo skaniai, greitai, bet ypatingų išgyvenimų nepalieka.


Mano vertinimas gana aukštas pirmiausia todėl, kad vos pusantro šimto puslapių pasakojime nuvalkiota istorija papasakoja visai nebanaliai. Nėra jokio sentimentalumo. Ne, ne verkšlenimų dėl moraliai abejotinų dalykų čia nėra. Kita dalykas - herojai yra tokie, kokie yra. Jie suaugę ir subrendę žmonės, kurie viso kūrinio metu elgiasi organiškai. Staiga netampa šventieji. Autorius nesiima jų teisinti ar teisti. Jis tiesiog Frenko akimis pasakoja istoriją. Štai ir viskas.


Taigi jei norisi šiek tiek kokybiško junk food'o - pirmyn. Pažadu, jog bloga nebus.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #jamesmcain #laiskanesysskambinadukartus

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page