top of page
Search

Jana Vagner - Viešbutis

Updated: Aug 11, 2020

Jei pasiilgote kokybiškos prozos, detektyvo, kuriame svarbiausia ne tai, kas įvykdė nusikaltimą, ir jei norite kažko itin stipraus psichologiškai - ši knyga kaip tik Jums. "Viešbutis" - tai pasakojimas apie kompanija draugų, atvykstančių į Europos kalnų nuošalų viešbutį gerai praleisti laiko. Dėl gamtos šelsmo grupelė lieka be civilizacijos teikiamų malonumų ir ryšio su išoriniu pasauliu, o čia dar pasigenda vienos iš savo draugių. Pasirodo, ji nebegyva. Kažkas iš jų ją nužudė. Psichologinė linija plėtojasi ir paaiškėja, kad kiekvienas iš draugų kompanijos galėjo norėti moters atsikratyti.


Nusikaltimas, įvykdytas nuošaliame viešbutyje, yra tarsi centrinė figūra aplink kurią autorė labai išmaniai sulipdo visos kompanijos psichologinius portretus. Pasirodo, kad kiekvienas jų turi ir ne tokias gražias savo puses. Net labai negražias. Autorės kuriama atmosfera labai stipri, veikėjai įtikinantys ir nors "įsivažiuoti" į kūrinį reikia laiko, vis tik pavyksta įsitraukti. Čia daug buitiškumo, lyčių stereotipiškumo, tradicinio rusiškos kompanijos įvaizdžio, kas neatstumia - kompanija nėra kažkokie jaunikliai, tad natūralu, kad gyvena kiek kitaip nei skelbia šiuolaikiniai lozungai. Tai kaip tik prideda savotiško žavesio. Suteikia savotiško realizmo.


Kūrinys kokybiškas, kalba turtinga, sumanymas išpildytas vidutiniškai, šiek tiek nuvylė pabaiga. Tikėjausi kažko stipresnio. Labiausiai sužavėjo psichologiniai veikėjų portretai - senokai teko kažką skaityti taip gerai išpildyto.


Patiks pasiilgusiems gero psichologinio trilerio. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #janavagner #viesbutis

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page