top of page
Search

Jane Gardam - Meilužis

Updated: Aug 17, 2020

"Meilužis" - trečioji Gardam trilogijos dalis. Kaip sufleruoja pavadinimas, šįkart meilužis atskleidžia savo kortas ir pasakoja kaip viskas atrodo iš jo perspektyvos. Tiesa, turiu paminėti, kad pirmieji pusšimtis puslapių nustebino - Gardam įveda naują veikėją, senyvo amžiaus moteriškę, ir pagauni save galvojant - ką gi aš čia skaitau??? Ta damutė man neįdomi, nerūpi ir išvis - kur tas žadėtas meilužis? Aišku, perskaičius dvi knygos dalis, tu nori nenori bandai pasitikėti autore ir tikrai neveltui. Pasakojama ir apie žadėtą meilužį.


Taigi Gardam ne tik galima, bet ir reikia pasitikėti. Ji žino ką daro. Gal kartais atrodys, kad ką ji čia dar papasakos, bet jei jau pasakos - tai bus verta kiekvienos raidės, o nustebinti autorė taip pat moka. Ypač ten, kur atrodo, jog viskas aišku kaip dieną. Jokia ten ne diena, o dar viena Gardam intrigėlė.


Meilužis, kuris skaitytojui jau gana gerai pažįstamas, taip pat atsiskleidžia visai naujoje šviesoje. O ho ho kokių dalykų autorė prigalvojo. Likau nustebus. Be to šypsnį kėlė ir tai, kad tiek Edvardo tiek Terenso gyvenimai savaip buvo sunkūs, bet kiekvienas iš jų apie kitą galvoja kaip apie gimusį su marškinėliais ir viską gavusį ant lėkštutės.


Jane Gardam moka pasakoti. Ji moka tą pačią istoriją nupasakoti iš skirtingų perspektyvų. Daro tai įtikinamai, talentingai ir tiesiog negalima ja nesižavėti.


Visą šią puikią trilogiją siūlau skaityti tiems, kuriuos žavi britiškas gyvenimo būdas, jų savitas humoras ir nori visu tuo persmelktos smagios ir puikios istorijos
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #remiama #janegardam #meiluzis

2 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page