top of page
Search

Jaume Cabre - Eunucho pasakojimas

Updated: Aug 11, 2020

“Eunucho pasakojimas” - tai knyga apie praradimus, neišsakytus jausmus mylimiems žmonėms, griūnančius gyvenimus ir tai, kaip viskas painiai susiję. Pagrindinis veikėjas Mikelis po draugo netekties kartu su kolege atvyksta į savo buvusius šeimos namus. Tai ne šiaip namai, o dvaras, saugantis dviejų šimtų metų šeimos istoriją. Kaip jau galima numanyti, šios sienos matė visko. Naratyvas plėtojamas keliomis kryptimis: vakarieniaujant dabar jau restoranu paverstame šeimos dvare, Mikelis prisimena savo gyvenimą, kaip jis glaudžiai susijęs su žuvusiu draugu, kartu pokalbyje su šeimos pamišėliu atsiskleidžia slapti Žensanų šeimos užkaboriai. Šalia viso to, aišku, ir meilė.


Istorijoje daug visko, bet pagrindinis akcentas, manau, yra tai, kaip Jaume Cabré pasakoja. Jo stilius išskirtinis - viena istorija supinama su kita ir įgauna dar daugiau spalvų. Knyga nepaprastai kinematografiška. Man labai priminė Paolo Sorrentino filmus, kuriuos dievinu: intelektualius, su šiek tiek lengvos erotikos ir padengtus lengva sarkazmo plutele. Neveltui, autorius ilgus metus dirbo rašydamas scenarijus televizijai ir filmams. Tai labai jaučiasi. Knyga bus didelis malonumas intelektualaus pasakojimo mėgėjams. Didžiusias malonumas ne skaityti vis pribėgant, o vienu prisėdimu kiek įmanoma daugiau. Tada tikrai lengviau panirti į istoriją ir pajausti pasakojimo bei kalbos grožį. Skaitymas ne visuomet lengvas bei paprastas, nes ši šeimos saga dėliojasi kaip mozaika iš skirtingų laikų ir pasakotojų, bet grožis atsiveria mozaiką sudėliojus. Beje atskiri komplimentai vertėjui Vladui V. Petrauskui - vertimas nuostabus. Perskaičiau ir apie vertėją nedidelį straipsniuką - tas pasišventimas ir rimtas požiūris į darbą puikiai jaučiasi kūrinyje.


Knyga patiks gurmaniškos literatūros mėgėjams- Jaume Cabre jums pasirengęs pristatyti po kąsnelį kokybiško, sodraus ir išskirtinai gražaus pasakojimo. Skaudžiai gražaus. Bet gražaus ir gilaus. Skanaus.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #remiama #jaumecabre #eunuchoseselis

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page