Search

Jaume Cabre - Prisipažįstu

Updated: Aug 11, 2020

Mano pažintis su Jaume Cabre pasidėjo nuo “Eunucho šešėlio”. Lūkesčius pateisino ir net geeerokai viršijo. Šįkart reikėjo susikaupti šiek tiek didesniam skaitymui- “Prisipažįstu” – kūrinys beveik iš 800 puslapių. Na, kaip ir didoka apimtis, bet ką galiu pasakyti apie šią knygą - tai grynas 800 puslapių ilgumo skaitymo malonumas.


“Prisipažįstu” - tai laiškas mylimai moteriai, kuris talpina savyje didelę metų atkarpą, gausybę veikėjų ir tamsiąją žmogaus prigimties pusę. Paliečiamos ir tokios jautrios žaizdos kaip holokaustas, inkvizicija. Čia rasite viską, kas tikram knygų mylėtojui teikia begalinį malonumą – muzika, dailė, istorija, intrigos, bibliotekos, antikvariatas, senoviniai rankraščiai ir filosofiniai pamąstymai. Tiesa, Jaume Cabre turi vieną itin ypatingą rašymo bruožą - jis meistriškai pereina nuo vienos istorijos į kitą, tada staiga grįžta arba pasakoja istorijas greta. Nieko panašaus nesu skaičiusi ir man tai padarė didžiulį įspūdį. Reikia laiko panerti į kūrinį ir kantrybės jo nepamesti - autorius mus tarsi įmeta į veikėjų bei veiksmo katilą ir meistriškai tą puodą maišo. Vėliau viskas stojasi į savo vietas ir pradeda aiškėti, kuris veikėjas už ką atsakingas ir kokia jo misija kūrinyje. Būtent pojūtis, kad jau aiškėja, kad jau supranti kas ir kaip, teikia didžiulį pasitenkinimą ir dar stipriau įtraukia į kūrinį.


Kitas momentas - autorius be galo intelektualus. Tiesiog nuo iki. Knygoje jokių banalybių, viskas iki galo skoninga ir išlaikyta. Turėkite galvoje, kad čia susipina šeimos santykiai, meilė, draugystė ir išdavystė, tad neperžengti tos banalybės ribos gana sunku - juk taip norisi užgriebti skaitytojui už širdies. Nedaugžodžiausiu - Cabre tai daro meistriškai.


Oficialiai pareiškiu – Jaume Cabre yra vienas mylimiausių mano rašytojų. Knygą kviečiu skaityti tuos, kurie nepabijos ilgo skaitymo ir didelės apimties, tiems, kurie nori tikro, gryno ir gilaus kūrinio ir tiems, kuriems kartais norisi sunkesnio bet turinčio išliekamąją vertę kūrinio.

#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #jaumecabre #prisipazistu

8 views0 comments

Recent Posts

See All