top of page
Search

Jean-Paul Didierlaurent - Skaitovas 6.27 val.

Perskaičiau ir neateina į galvą jokia labiau prancūziška knyga. Nu tokia rafinuota, su prancūzišku snobizmo prieskoniu, subtiliu ir kandoku humoru. Tiesiog oi oi kokia vat tokia visokia.


Istorija labai trumpa ir paprasta. Šiek tiek primena kitas knygas apie knygų naikinimą, kad ir, pavyzdžiui, 451 Farenheito, bet ši linija čia nėra esminė. Jos herojus, Gilenas, dirba knygų perdirbimo fabrike. Kasdien iš baisiosios knygų naikinimo pabaisos nasrų išgelbėja keletą lapų ir kitos dienos rytą metro juos skaito garsiai kitiems keleiviams. Taip ir stumiasi per dienas, kol netikėta metro aptinka USB atmintuką (taip rašo anotacijoje:)), o ten - jaunos merginos dienoraštis. Gileno gyvenimas niekuomet nebebus toks pats.


Tai labai nedidelės apimties kūrinukas. Surašytas gana trumpais skyreliais, o jie dar suskirstyti į nedidukes pastraipas. Pasakojimas gana paprastas, bet esminis dalykas čia - kaip viskas aprašyta. Koncentruotas prancūziškumas. Čia kaip geri prancūziški kvepalai - prireiks tik lašiuko. Šiuo atveju užtenka vos 150 puslapių, kad Jean Paul Didierlaurent jus užburtų. Kaip vystoma istorija, kaip ji užbaigiama, kaip aprašomos kasdienybės detalės - man labai labai patiko. Ploju.#JeanPaulDidierlaurent #Skaitovas627val #balto #darvienapuslapi #tinklarastis #atsiliepimas #apzvalga #rekomendacija

73 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page