top of page
Search

Jo Nesbo - Karalystė

Pradėkim nuo to, kad čia ne Hario Hūlės serijos knyga. Tai gali atrodyti kaip joks pliusas, net labiau minusas, nes, būkim atviri, Hūlės fanai, mes jo pasiilgom, beeeet žinokit, viskas gerai. Hario čia nėra, o bet tačiau detektyvas sukaltas meistriškai. Pagal įtampos lygį ir įtraukimą, ši knyga yra vienas stipriausių Nesbo parašytų kūrinių.


Du broliai mažame Norvegijos miestelyje anksti tampa našlaičiais. Vyresnėlis romesnis ir atsakingesnis, tad tėvų vaidmenį prisiima sau. Brolių keliai išsiskiria, kai jaunėlis persikelia į Ameriką mokytis. Po kurio laiko jaunėlis Karlas grįžta. Brolį aplanko ne vienas, o su žmona ir milžinišku planu galvoje - statyti spa viešbutį gimtąjame miestelyje. Vyresnėlio Rojaus ramus pasaulis išsijudina iš zen būsenos. Na, o stabilumui susvyravus įgaunamas nemenkas pagreitis, kai staiga iškyla didelis lensmano noras išsiaiškinti mistiškai mirusių žmonių bylas, viena kurių - brolių tėvų mirtis. Kas slėpėsi po ramaus miestelio idiliškos šeimos įvaizdžiu? Ar visos mirtys tikrai jau tokie nelemti atsitiktinumai, o gal čia slepiasi kažkurio miestelėno slapti kėslai?


Apie įspūdžius. Jūs mane žinote - jei jau kažkas man patinka, aš į vatą nevynioju. Čia buvo žiauriai stipru. Knyga tiek įtraukė, kad sunku buvo padėti į šalį. Įtampa užkelta iki tokio laipsnio, kad maždaug ties viduriu kilo klausimas - ką tas Nesbo dar pusei knygos sugalvos ir kaip tą dėmesį išlaikys... Bet pavyko puikiai. Tiek daug netikėtų posūkių, siužeto vingių, intrigų, psichologijos.


Nesbo pranoko pats save su šia knyga. Rekomenduoju kiekvienam, kuris nori kokybiško ir itin aštraus detektyvo. Tai yra absoliutus detektyvų karalius ir visi tie drungni detektyviukai tikrai turėtų slėptis, nes mes žinome, kad jie yra niekas, smulkutė pretenzija lyginant su tuo, ką gaunate paėmę į rankas Nesbo knygas. Čia amerikietiški kalneliai, adrenalinas, įtampa, paslaptys, nenuspėjamumas - viskas ko tikisiūpretenzingas ir gero detektyvo ieškantis skaitytojas. Sveiki atvykę į tobulo detektyvo karalystę.


Knygą įsigyti galite ČIA.

#jonesbo #karalyste #apzvalga #atsiliepimas #detektyvas #knyga #knygos #darvienapuslapi #tinkalrastis #dovana #remiama #reklama

92 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page