top of page
Search

Joel Dicker - Baltimorės knyga

Updated: Aug 11, 2020

„Baltimorės knyga“ – tai jau antroji mano pažintis su Joel Dicker. Turiu pasakyti, kad autorius šimtu procentų lieka ištikimas savo stiliui: siužetas įtraukiantis ir nenuspėjamas.


Knygos tema – šeima ir tai, kaip iš pirmo žvilgsnio idealios šeimos toli gražu tokios nėra. „Baltimorės knygoje“ pasakojama apie dviejų brolių šeimas. Viena šeima atstovauja nevykėlius: gyvena Naująjame Džersyje, dirba niekuo neišsiskiriančius darbus, susiduria su pinigų stygiumi ir būtinybe taupyti. Kita šeima yra visiška priešingybė – jie yra tie nuostabieji: gyvena prabangių namų kvartale Baltimorėje, užima svarbias gydytojos ir teisininko pareigas, turi susikūrė materialinė gerovę, o be to tiesiog spinduliuoja charizmą, yra įdomūs ir žavūs. Bent jau taip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Istorijos pasakotojas – mums jau gerai pažįstamas Markusas Goldmanas. Tai rašytojas, atstovaujantis nevykėlių šeimos frontui. Tačiau nėra viskas taip paprasta. Čia labai tinka Tolstojaus citata iš „Annos Kareninos“:“Visos laimingos šeimos panašios viena į kitą, o kiekviena nelaiminga šeima yra nelaiminga savaip”. Tad šiuo atveju klausimas – ar išties baltimoriečių šeima tokia ideali ir laiminga?


Knyga didesnės išliekamosios vertės neturi ir į labai gilius pamąstymus nenuves. Tai greičiau yra literatūrinis desertas lengvam pasiskaitymui. Knygos paleisti iš rankų nesinorės, nes istorija išties intriguojanti. Tačiau kaip visada man užkliuvo dialogų banalumas. Neretai jie tiesiog lėkšti. Kaip jau spėjau įsitikinti, dialogai nėra stiprioji Joel Dicker pusė. Lygiai taip pat su naratyvo įgyvendinimu: užmanymai puikūs, bet išpildymas kartais priverčia suraukti nosį dėl pigų romaniūkštį primenančio stiliaus.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #almalittera #joeldicker #baltimoresknyga

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page