top of page
Search

Joel Dicker - Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą

Updated: Aug 11, 2020

Visų pirma noriu jus įspėti – paėmus šią knygą į rankas, kelio atgal nebebus. Pamirškit miegą, maistą ir gyvenimą – dabar Jūsų dėmesys priklauso tik šiai knygai ir kol jos nebaigsite, visa kita turės palaukti. Žodžiu, knyga labai užkabinanti bei daugiasluoksnė. Čia susipina jauno rašytojo kančios dėl rašymo, jo guru pamokymai apie tai, kaip sukurti literatūrinį šedevrą, mažo miestelio kriminalinė istorija apie dingusią merginą, uždrausta meilė tarp jaunos merginos ir vyresnio rašytojo.


Knyga didelės apimties, bet panirę į pasakojimą tuo tik džiaugsitės. Istorija vystosi, rašytojas meistriškai žaidžia megzdamas įdomią dramą ir išsaugodamas skaitytojo dėmesį. Pasakojimo centre Markusas Goldmanas – jaunas rašytojas, kurio karjera klostosi puikiai iki kol dėmesys jo knygai pradeda blėsti ir gerbėjų minia, o be abejo ir jo leidėjai, pradeda jį spausti į kampą parašyti dar vieną knygą. Markusas kreipiasi pagalbos į savo mokytoją Harį Kvebertą. Deja viskas pasisuka taip, kad pats Markusas turės traukti iš nemalonumų savo mokytoją, kai netikėtai šio kieme iškasama prieš trisdešimt metų dingusi paauglė, kurią su Kvebertu siejo romantiški santykiai. Visi įkalčiai tiesiog bado akis ir rodo į Harį, tačiau istoriją kur kas sudėtingesnė.


Dabar šiek tiek apie tai kas man užkliuvo. Nepaisant to, jog istorija labai pagauli, yra daugybė, mano nuomone, lėkštų ir nepamatuotų dalykų. Pavyzdžiui, mylimieji kreipiasi vienas į kitą „Jūs“. Nežinau, gal per daug klausėsi gerb. Algimanto Čekuolio, kurie su žmona nesitujina, bet tiesiog kliūva akis nors tu ką. Juk įsimylėjėlius rašytojas bando pavaizduoti kaip ypač artimus vienas kitam, meilę itin gilią, o tas kreipinys tarsi leidžia suabejoti romano tikrumu. Kitas dalykas – ypač perspaustas heroizmas. Neplėtosiu per daug, nes nenoriu atskleisti pačio pasakojimo, bet vienas personažų, vairuotojas, absoliučiai neįtikinantis. Jo heroizmas kvepia tokiu netikrumu, kad net sunku skaityti. Viena centrinių romano figūrų - dingusi mergina Nola, taip pat per savo dialogus su Hariu atsiskleidžia kaip ne itin intelektuali, nuolat dūsaujanti dėl meilės (ak, Hari, oi, Hari ir pan). Tas natūraliai iškelia pagrįsta dvejonę – ką trisdešimt kelių metų vyras mato šioje mergaitėje? Juk Hario personažas intelektualus, išmintingas žmogus, todėl sunku patikėti jo meile paauglei. Taigi skaitant kilo klausimas – parašyta išties pagauli istorija, kurią įdomu skaityti, tačiau negi buvo sunku ją nugludinti iki galo?


Taigi bendras Joel Dicker ,,Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ vertinimas 4/5 vien dėl to, kad jau seniai teko skaityti kažką labiau užkabinančio.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #joeldicker #visatiesaapiehariokvebertobyla #almalittera

4 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page