top of page
Search

John Fowles - Magas

Kokia tai buvo kelionė knygos puslapiais... Jau buvau skaičius pakankamai kūrinių, kad įsivaizduočiau koks Fowles gali būti, bet šįkart jis pranoko save. Toks daugiasluoksnis, toks intelektualus. Yra apie ką pareflektuoti.


Trumpai: Nikolas, intelektualus jaunas vyras, baigia visiškai nusikamuoti iš nuobodulio. Jaunuolis pasigauna idėją išvykti kitur, pabėgti. Jo išsigelbėjimas - mažutė Graikijos sala. Čia Nikolas įtraukiamas į turtuolio Moriso žaidimus. Taip prasideda intrigos - realybė maišosi su fantazija, ribos išsitrina. Tiek protagonistas, tiek skaitytojas tampomi virvutėmis į visas puses.


Tokių knygų kaip ši skaitymas labiau yra patyrimas nei tiesiog skaitymas. Gyvas galas literatūrinių nuorodų, religinių motyvų, mitologinių fragmentų. Be to, visas veiksmas įsisuka taip, kad nei pasakotojas nei pats skaitytojas nebesuvoks, kur yra tiesa, kur fantazija, kur dar viena manipuliacija. Tas ir vargina ir kartu sprogdina smegenis - kaip įmanoma tai parašyti? Aišku, šiek tiek išvargino ta septynių šimtų puslapių manipuliacija, bet buvo verta.


Tiems, kurių negąsdina didelės apimties knygos, tiems, kurie nori daugiau nei skaityti, bet ir patirti, tiems, kurie mėgsta intelektinius širpuliukus - griebkit ir skaitykit. Tikiu, kad nustebins.


Knygą įsigyti galite ČIA.#johnfowles #magas #apzvalga #rekomendacija #almalittera #vaga #dovana #reklama

65 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page