top of page
Search

John Green - Vėžliai iki begalybės

Updated: Aug 11, 2020

"Vėžliai iki begalybės" - tipinis young adult romanas. Jame yra viskas, kas ir priklauso tokiems kūriniams: pirmieji meilės pažinimai, draugai, tavęs nesuprantantys tėvai, šiek tiek intriguojančio detektyvo, kandoko humoro. Kiek klaidina anotacija, kuri uždeda pasakojimo akcentą ties detektyviniu kūrinio elementu, kas nėra tiesa. Kūrinio dėmesio centras - paauglės Azos psichologinės problemos. Mergina jaučia didžiulę baimę bakterijoms ir infekcijoms. Tai sukelia nemažai sunkumų kasdieniame gyvenime. Kad būtų įdomiau, John Green įsuka ir šiek tiek paslapties - dingsta pagrindinės veikėjos Azos vaikystės draugo tėvas. Kadangi dingusiojo šeima pertekusi pinigais, padėję surasti dingusį tėtį gaus nemažą atlygį. Aza, būdama atsakinga mergina, jau dabar galvojanti apie ateitį ir tai, kaip iš ribotų išteklių galės studijuoti koledže - ji susidomi galimybe vienu šuviu nušauti du zuikius - rasti draugo tėtį ir papildyti kišenes. Vaikystės draugas tampa vis artimesnis ir galime stebėti pirmasias meilės užuomazgas.


Knygos sumanymas tikrai neblogas. Nemaža dalis paauglių kenčia nuo nerimo sutirkimų. Grožinė literatūra, ypač ta, kuri skaitosi super lengvai - vienas iš būdų nuraminti išsigandusius jaunuolius ir parodyti, kad net ir būnant kitokiu puikiausiai galima gyventi. Ir tas jų "išskirtinumas" savotiškai žavus. Aišku, parodoma ir kaip sunku gyventi nuolat galvojant apie galimybę mirti nuo bakterijų: Aza ne tik žaloja save, geria dezinfekcinį skystį, bet ir negali bučiuotis negalvodama apie milijonus persiduodančių bakterijų.


Silpnoji dalis yra pats naratyvas. Nepavyko autoriui sukurti įtraukiančios ir intriguojančios istorijos. Azos psichologinė liga ir vidinis dialogas irgi neprideda žavesio - pasikartojimai šiek tiek erzina ir apsunkina skaitymą. Beabejo tų pasikartojimų tikslas aiškus -merginos galvoje tos pačios mintys sukasi nuolatos. Jai su tomis mintimis reikia gyventi. Autorius bando padėti skaitytojui bent šiek tiek pajusti, ką reiškia gyventi turint nerimą. Tema jautri, bet nemanau, kad autoriui pavyko iki galo sujaudinti skaitytoją.


Stiprioji Johm Green pusė - rašymo stilius. "Vėžliai iki begalybės", manau, puikiai gali tapti tramplinu į skaitymą. Puslapiai tiesiog skrieja. Autorius neapkrauna pasakojimo banalybėm - kas atbaidytų skaitytoją, ypač jauną. Dar viena grupė žmonių, kuriems knyga turėtų patikti - tai jaunuoliai, kurie turi nerimo sutrikimų. Jiems ši knyga galėtų būti ypač įdomi. Malonaus skaitymo.

#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #almalittera #johngreen #vezliaiikibegalybes

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page