top of page
Search

John le Carre - Nepatogi tiesa

Updated: Aug 11, 2020

John le Carre kelias į rašymą labai įdomus. Ilgus metus dirbęs žvalgybininku vėliau atrado savo meilę plunksnai, bet žvalgyboje įgytos žinios nenuėjo veltui - jis tapo šnipų romano klasiku.


Knyga “Nepatogi tiesa” - antiteroristinės operacijos užkulisiai. Slapta operacija vyksta Gibraltare ir, rodos, viską pavyksta įgyvendinti sėkmingai, bet po kurio laiko pradeda lįsti tam tikri dalykai, kurie signalizuoja ne tokia sklandžią operacijos baigtį. Su operacija susiję pareigūnai kelia klausimą - kas išties nutiko operacijos metu? Du tarnautojai, vienas buvęs kitas esamas, pradeda savo tyrimą.


Kūrinys unikalus. Tikrai nieko panašaus nėra tekę skaityti. Primena veiksmo filmą. Kalba ganėtinai sausa ir niekaip kitaip nesugalvoju kaip ją pavadinti kaip vyriška. Trumpi dialogai, šifruotės. Autorius puikiai kuria nuotaiką, bet tas lakoniškumas šiek tiek apsunkina skaitymą, nes prireikia laiko susiorientuoti kas vyksta. Tiesa, šiam žanrui ir kalba ir kūrinio pateikimas puikiai tinka. O ką jau kalbėti apie meistriškus nutylėjimus.


Knygoje autorius kritikuoja tiek santvarką, organizacijas, jų darbo etiką bei moralę. Nebijo atskleisti amoralų valdžios veidą kai vadovaujamasi toli gražu ne tomis vertybėmis, kurios deklaruojamos viešai.


Ši šnipų klasikos istorija suintrigavo mane, bet vis tik nėra tai mano skonio knyga. Parašyta gerai, bet kaip britai sako - not my cup of tea. Na, o tiems, kurie nori pamatyti valdžios žaidimo užkulisiai, kaip vykdomos slaptos operacijos ir kaip atrodo šnipų pasaulis iš arti tikrai rekomenduoju.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #lietuvosrasytojusajungosleidykla #remiama #johnlecarre #nepatogitiesa

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page