top of page
Search

John Steinbeck - Apie peles ir žmones

Updated: Aug 12, 2020

Visuomet su ypatingu dėkingumu ir pagarba žiūriu į leidyklas, kurios mums leidžia susipažinti su klasikos kūriniais. Ypač tais, kurie Lietuvoje nėra taip plačiai žinomi. Šįkart kalbu apie leidyklos Jotema išleistą John Steinbeck knygą "Apie peles ir žmones".


Nesu tikra ar visose anglakalbėse šalyse ar tik Jungtinėse valstijose, bet šis kūrinys yra įtrauktas į privalomos perskaityti literatūros sąrašą. Vis tik reikia sutikti, kad tai šį tą apie kūrinio vertę pasako. O istorija čia gana paprasta. Du draugai didžiosios krizės metu ieško darbo Kalifornijoje. Draugai tiek skirtingi, kad juos galima vadinti vienas kito priešingybe. Pirmasis žemas, kresnas ir aštraus proto, o kitas, Lenis, aukštas, tvirtas ir ne itin apdovadonas protu, bet labai jautrios širdies. Ši keista porelė nori užsidirbti pinigų ir įgyvendinti savo amerikietišką svajonę - įsigyti namuką su nuosavu sklypu, ten dirbti, ūkininkauti ir ramiai gyventi sau. Kaip jau galima numanyti, svajonei nėra lemta būti įgyvendintai. Įvyksta tragedija. Kokia? Sužinosite perskaitę.


Man ši knyga susišaukė su kitu tikrai žinomu kūriniu - Harper Lee "Nežudyk strazdo giesmininko". Nei tema, nei dar kažkas nesisieja, bet panaši pasakojimo maniera ir stilistika. Taigi tie, kuriems imponavo "Nežudyk strazdo giesmininko", tikrai griebkit ir šią. Manau, nenusivilsit.


Asmeniniai įspūdžiai būtų tokie, kad nesijaučiau labai įsitraukusi į istoriją. Galbūt čia reikia paminėti ir tai, kad nesu ir didelė "Nežudyk strazdo giesmininko" gerbėja. Nesirgau už herojus, labai jautėsi, kad tai ne šių laikų pasakojimas. Tiesa, reikia paminėti ir tai, kad pabaiga absoliučiai nustebino. Tokios nesitikėjau ir gyvenime nebūčiau numaniusi. Būtent pabaiga sudėliojo kai kurias scenas į vietas, nes dalis jų atrodė perteklinės ir nereikalingos. Pasirodo, viskas buvo savo vietose ir taip kaip reikėjo. Sujaudino, nemeluosiu.


Kam skaityti? Prisiekusiems knygos mylėtojams susipažinti su klasikos kūriniais būtina. Tai mano nuomonė, bet, manau, kad verta, nes nuo klasikos atsispiria gausybė šiuolaikinių kūrinių ir užslaptina tam tikrus simbolius, kurių neskaitęs vėliau gali nesuprasti. O be to tie, kurie nori jautrios istorijos apie vienatvę, susvetimėjimą ir draugystę, čia taip pat ras tai, kas jiems suvirpins širdį.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #jotema #remiama #johnstenbeck #apiepelesirzmones

12 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page