top of page
Search

Jonas Jonasson - Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo

Updated: Aug 11, 2020

“Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo” - švedų rašytojo Jonas Jonasson absurdiškas pasakojimas apie tai, ką ir nurodo knygos pavadinimas. Tiesiog taip - tiesiai šviesiai autorius nusako siužetą. Kartu tai yra ir atskaitos taškas, nuo kurio pasakojimas išsišakoja į dvi linijas - iki ir po išlipimo pro langą.


Linija, kurią pavadinkime “iki”, pasakoja senolio gyvenimo ir kartu pasaulio istoriją. Čia herojus šmaikščiai įtraukiamas į visus svarbiausius pasaulio įvykius ir sutinka pvz Staliną bei kitas svarbias istorines figūras. Linija, kurią pavadinkime “po”, pasakoja kaip pabėgęs iš senelių namų tiesiog iš nuobodulio senolis pavagia nusikaltėlių grupuotės nario lagaminą pilną pinigų. Prasideda gaudynės. Veiksmas absoliučiai absurdiškas ir Alanas, pabėgęs senolis, savo naivumu ir elgesio manierom gerokai primena kitą visiem gerai žinomą personažą Forestą Gampą.


Tai kūrinys, į kurį nereiktų žiūrėti labai rimtai, nes pradėsite pastebėti neįtikimas veikėjų reakcija ir panašius menkniekius. Kūrinys yra absurdo tema. Autorius meistriškai vedžioja skaitytoją už nosies. Pasiduokite tam žaidimui. Atsipalaiduokite. Ne viskas gyvenime taip rimta kaip kartais atrodo iš pirmo žvilgsnio. Geros skaitymo.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #obuolys #jonasjonasson #simtametiskurisislipoprolangairdingo

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page