top of page
Search

Joseph Campbell - Mitai, kuriais gyvename

Jau kuris laikas atkreipdavau dėmesį į Tyto alba leidyklos negrožines knygas. Esu skaičius saviugdos tikrai neblogų knygų, o šįkart akį patraukė "Mitai, kuriais gyvename". Galbūt surezonavo su Dawkinso skaityta knyga "Dievo iliuzija".Puoliau skaityti.


Pirmieji puslapiai nukėlė mane į studijų laikus, kai daug laiko praleisdavau auditorijose besiklausant išties įdomių paskaitų. Campbell turi tą cinkelį, kuris skatina smalsumą ir žadiną norą sužinoti dar ir dar.

Tai nėra grožinė knyga, bet tiems, kurie bijosi labai rimto ir sunkaus teksto, nederėtų išsigąsti, nes skaitosi gana lengvai. Susikaupimo reikia, bet skaityti tikrai nėra vargas. Autorius sugeba gana paprastai paaiškinti visai sudėtingus dalykus.

Ką rasite šioje knygoje: apeigų kilmė ir reikšmė, Vakarų ir Rytų kultūrų skirtis, religijos įtaka mūsų gyvenimui, meilė, karas, šizofrenija kaip kelionė į save ir t.t. Plius minus paliečiamas visas žmogaus gyvenimas ir visos svarbiausios temos. Tai tarsi kelionė po religijas, kultūras ir simbolius. 


Vienas labiausiai suintrigavusių dalykų - šizofrenijos analizė. Autorius kalba, kad tai lyg kelionė į save, kurioje taip pat labai gausu simbolių. Išties buvo įdomu skaityti. Kitas dalykas - krikščioniški simboliai, kuriuos mes priskiriame tik šiai religijai. Pasirodo, nė velnio jie nėra unikalūs. Aptinkami daugybėje kitų kultūrų ir religijų. Na, ir paskutinis itin įdomus dalykas - autoriaus užgriebta šiuo metu Vakaruose itin madingo individualizmo tema. Skaniai susiskaitė ir privertė susimąstyti.

Apibendrinu - nemažai dalykų buvo kažkur viena ausimi girdėti ir kažko labai naujo aš nesužinojau, tačiau tie, kurie mažiau domisi tokiais dalykais, tikrai ras nemažai įdomybių ir, tikiu, smagiai suskaitys. Be to ir autoriaus tikslas labai gražus - šviesti visuomenę, kad žinodami jie būtų laisvi saąmoningai pasirinkti dalykus, o ne pakliūti į mitų ir prietarų spąstus.Taigi tie, kurie pasiiilgo šiek tiek akademinių dalykų ir nori kažką naujo sužinoti bei praplėsti savo akiratį - bėkit skaityti "Mitai, kuriais gyvename". Gero skaitymo.

#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #josephcampbell #mitaikuriaisgyvename #remiama

83 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page