top of page
Search

Julianne Donaldson - Viržynų paukščiai

Updated: Aug 12, 2020

Karts nuo karto vilioja ir suvilioja mane ūkanotos britų dvarų istorijos. Traukia nors tu ką. O kur dar veikėjų tarpusavio dramos. Šįkart nėriau į “Viržynų paukščių” istoriją.


Ši knyga - tai pasakojimas apie Keitę, kuriai atėjo metas mesti iš galvos visas paikystes, surimtėti ir ištekėti. Žodžiu, gyventi normalų normalių moterų gyvenimą. Aišku, aš ironizuoju, bet esmė tokia. Deja, Keitė turi kitų planų. Jos svajonė - laisvė ir kelionė į Indiją. Motina sutinka ją paleisti į laisvę su sąlyga, kad prašmatniame Viržynės dvare Keitė sulauks trijų pasiūlymų susituokti ir juos atmes. Mergina pagalbos prašo savo vaikystės draugo Henrio, bet net nenutuokia kur ši avantiūra nuves. Ar laisvė - tai Indija, o gal visai kas kita?


Apie įspūdžius. Jau viršelis sufleruoja, kad tai bus sentimentali istorija. Pakankamai nuspėjama, kartais net labai, bet iš tokių knygų aš aštrių siužeto vingių nesitikiu. Patinka mėgautis gerai sukurta atmosfera, atskleista kultūra. Tiek man pakanka.


Pagrindinė problema - Keitė. Iš vienos puses ji emancipuota, nori laisvės, pati kurti savo gyvenimą, bet šalia viso to gyvena tarsi įkalinta pati savo susikurtų draudimų nedaryti to ar ano dėl absoliučiai nesvarbių priežasčių. Tas erzina, nes šalia racionalumo įsitaiso visiškai čia netinkantis paikumas. Užkliuvo ir tam tikri autorės sprendimai, kurie stipriai stovi ant banalumo ribos. Pavyzdžiui laisvės ir paukščio narvelyje motyvas tiek valkiotas nuvalkiotas, kad tikrai neturėjo būti naudojamas.


Autorei puikiai sekasi kurti nepatrauklius personažus. Praktiškai visi nesimpatiški, išskyrus Henrį. Tie visi nesimpatiški savyje talpina tiek dramos, tragiškumo ir kažkokio patoso, kad labai greitai visas simpatijas nuo savęs atstumia.


Reikia paminėti ir teigiamus dalykus. Autorė puikiai kuria tradicinę britišką atmosferą, atspindi to meto autentiką. Aš net patikėjau, kad tai kažkoks senas britų rašytojos kūrinys. Tiesa tokia, kad ji amerikietė, kuri puikiai atliko savo darbą.


Kam skaityti? Manau, patiks senovės britų klasikos mylėtojams. Tai sentimentali pasaka suaugusiems, tad puikiai tinka ir atsipalaidavimui po sunkios darbo dienos.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #svajoniuknygos #juliannedonaldson #remiama #virzynypauksciai

13 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page