top of page
Search

Karen M. McManus - Vienas iš mūsų meluoja

Taip užsikabinau ant YA literatūros, kad kas mėnesį perskaitau bent po vieną jaunimui skirtą kūrinį. Patinka šių knygų lengvumas, pagaulumas, intrigos.

Šįkart akis užkliuvo už visų išliaupsinto "Vienas iš mūsų meluoja". Klasėje po pamokų paliekami penki mokiniai. Deja, tik keturi iš jų klasę palieka gyvi. Ketvertukas visiškai šabloniškas: gražuolė, moksliukė, sportininkas ir nusikaltėlis. Faktas vienas - kažkuris iš likusių gyvųjų turėjo tokią paslaptį, kurios nenorėjo atskleisti, o žuvusysis Saimonas buvo gandų apie mokinius kūrėjas ir tą paslaptį galėjo atskleisti. Kuris iš vaikų labiausiai nenorėjo atskleisti savo paslapties? O slėpti visi turėjo ką ir vienos paslaptys didesnės už kitas. Taigi - kuris iš jų meluoja, kuris iš jų nužudė Saimoną?


Kad knyga lengva ir įtraukianti, manau, mažai kas ginčytųsi. Puslapiai tiesiog veja vienas kitą. Intriga po intrigos. Kiekvienas skyrius baigiasi nauja mįsle ir norisi griebti skaityti naują, o tada vėl nauji faktai ir tu tiesiog priverstas skaityti skaityti skaityti. Autorė meistriškai vedžioja už nosies skaitytoją ir išlaiko susidomėjimą.

Problema yra vienas ir ji gana didelė - nuspėjamumas ir šabloniškumas. Jau keturių pagrindinių veikėjų sukonstravimas ant klišių uždega tą raudoną lemputę, kad šabloniškumas gali kartotis naratyve. Taip ir buvo. Viskas kaip populiariuose amerikiečių filmuose. Pasigedau autentiškumo. Pasigedau kažko naujo, kažko nematyto, neskaityto. Manau, paauglius, kurie skaitytų, tas erzintų dar labiau. Pasaulis nesusideda tik iš keturių tipų žmonių: gražuolių, moksliukų, sportininkų ir nusikaltėlių. Visi mes unikalūs, įdomūs, įvairiaplaniai, daugiabriauniai. Dedu riebų minusą už tai.


Na ir pabaiga... Pavadinimas yra visiškai klaidinanantis.


Nėra toks deimantas kaip skaičiau ar girdėjau atsiliepimuose.


Knygą įsigyti galite ČIA.

#karemmcmanus #vienasismusumeluoja #knyga #knygos #apzvalga #vaga #almalittera #apzvalga

56 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page