top of page
Search

Kate Morton - Namas prie ežero

Updated: Aug 11, 2020

Kate Morton tikriausiai jau gerai pažįstama Lietuvoje. Knygos "Rivertono dvaro paslaptis" bei "Paslapčių saugotoja" užkariavo ne vieno skaitytojo širdį. Ir štai rašytoja grįžta su trečiąja knyga "Namas prie ežero".


Šįkart rašytojos kūrinys apima laaabai ilgą laiko atkarpą ir tarpusavyje susieja daugybę įvykių. Detektyvė Seidė po patirto fiasko dingusios vienos mažylės motinos byloje niekap negali nuleisti rankų. Dėl policijos neveiksnumo ji kreipiasi į žiniasklaidą ir nutekina informaciją apie neefektyvų tyrimą. Tai stipriai pakenkia policijos įvaizdžiui ir mergina yra priversta išvykti ilgų atostogų, kad visas sąmyšis atslūgtų. Tam ji pasirenka savo senelio atokius namus kaimelyje. Seidė miršta iš nuobodulio ir nemoka ilsėtis, tad jos ausis netikėtai pasiekusi septyniasdešimties metų senumo istorija apie dingusį Edeveinių vienmetį sūnų kaip mat sukursto imtis tirti seniai užmirštą bylą. Versijos įvairios: gal berniukas buvo pagrobtas? O gal nužudytas? Ima aiškėti šeimos gyvenimo paslaptys ir po truputį atveriamas paslaptingos berniuko dingimo nakties scenarijus.


Kate Morton šioje knygoje lieka ištikima savo stiliui - plati laiko juosta, daug tarpusavyje susijusių įvykius ir, beabejo, skaitytojo vedžiojimas už nosies. Kai jau atrodo imi suprasti kur link viskas eina, autorė staigiai keičia pasakojimo kryptį. Tai labai "užkabina", intriguoja ir tokiu pačiu būdu rašytoja išlaiko skaitytoją susikoncentravusį iki paskutinio puslapio. Visi penki šimtai knygos puslapių tiesiog praskrieja.


Turiu paminėti, kad į pabaigą jautėsi, jog autorė šiek tiek išsikvėpė. Jeigu "Paslapčių saugotojoje" intriga išliko iki pat pabaigos, tai šiuo atveju užgriebusi istoriją labai stipriai pabaigoje stiprumo išlaikyti nepavyko. Bet yra vienas bet. Tikiu, kad kalbėčiau kitaip, jei nebūčiau skaičiusi " Paslapčių saugotojos". Taigi ta pabaiga nėra silpna, bet ne tokia stipri kaip tikėjausi.


Kviečiu skaityti visus, išsiilgusius intriguojančio pasakojimo apie šeimos paslaptis ir tų, kurie nori meistriškai supinto pasakojimo, kuris tikrai nepaliks abejingų. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #svajoniuknygos #remiama #katemorton #namasprieezero


3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page