top of page
Search

Kate Morton - Rivertono dvaro paslaptis

Updated: Aug 17, 2020

Kate Morton knygos “Rivertono dvaro paslaptis” aš laukiau rodos visą amžinybę. Taip taip žinau, kad pakartotinis leidimas, bet labai norėjosi skaityti naują. Tai trečioji mano skaityta Morton knyga, bet realiai tai yra pati pirma autorės išleista į pasaulį istorija. Kokie įspūdžiai? Dalinuosi!


Knygoje pasakojimas vyksta dviem laikais: dabar ir 1924aisias. Žinau, kad tokia naratyvo konstrukcija patinka ne visiems, bet čia toks visiškai tipinis Morton stilius, kuris man priimtinas ir leidžia konstruoti tikrai įtraukiančias ir intriguojančias istorijas. Tai pasakojimas apie aristokratų šeimą tarnaitės Greisės akimis. Hartfordų dvare nusišauna šeimos draugas jaunas poetas, o prie jo lavono aptinkamos seserys Hana ir Emelina. Kas iš tiesų įvyko? Autorė aiškiai siunčia žinutę, kad viskas ne taip kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ir kad čia slypi šeimos paslaptys.


Seserų gyvenimai nors ir turėjo būti vienas pagrindinių knygos traukos centrų, vis tik neįtraukia taip kaip, pavyzdžiui, pasakotojos tarnaitės Greisės personažo likimas. Kai kurie jų pasirinkimai neatrodo organiški, save pateisinantys ir logiški. Štai Greisės gyvenimas intriguoja daug labiau. Jos gyvenimo kelias, pasiekimai ir ji pati imponuoja daug labiau.


Paslaptys, kurios vis akcentuojamos anotacijoje irgi ne visos yra labai slaptos. Tam tikri dalykai ganėtinai akivaizdūs jau kūrinio pradžioje. Čia gal reiktų paminėti, kad tai pirmasis Morton kūrinys ir ji dar viso šito naratyvos vystymo mechanizmo nebuvo taip gerai įvaldžiusi kaip kituose savo parašytuose kūriniuose. Na bet potencialas akivaizdus.


Morton yra mano slaptas saldus literatūrinis malonumas. Man labai patinka, kad paėmusi jos knygą į rankas aš visada žinau ką gausiu: įdomią istoriją, nusikėlimą į kitus laikus, šiek tiek paslaptingumo ir norą nepaleisti knygos iš rankų. Dar neretai būna aristokratų šeimų gyvenimas, ką man taip pat labai malonu skaityti. Taip kad su nekantrumu laukiu sekančių jos knygų.


O kam skaityti “Rivertono dvaro paslaptį”? Jei ir jums patinka akies krašteliu žvilgtelti į aristokratų gyvenimą, pasinerti į lengvą, bet jokiai būdais nebanalią istoriją ir nepaleisti knygos iš rankų, tai ši istorija kaip tik jums.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #svajoniuknygos #remiama #katemorton #rivertonodvaropaslaptis

15 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page