top of page
Search

Kazuo Ishiguro - Palaidotas milžinas

Updated: Oct 28, 2021

Kazuo Ishiguro yra tas autorius, kurio kūrybą aš labai mėgstu, visuomet laukiu pasirodančių naujų knygų ir su malonumu skaitau. Šį kūrinys skaičiau jau senokai, bet mintimis vis grįžtu prie jo. Minčių daug.


Pirmiausia, gal apie ką knyga - senyvo amžiaus sutuoktinių pora susiruošia aplankyti sūnų. Kelionė sunki - visų pirma, fiziškai, nes pora nebe pirmos jaunystės, o taip pat - psichologiškai - nes tai nėra tik kelionė iš taško a į tašką b, o keliaujama po praeitį, po atsiminimus. Kelionėje laukia daug nuotykių, įvairių fantastinių nutikimų. Iškart įspėsiu, kad jei šioje knygoje ieškosite "Dienos likučių" ar "Neleisk man išeiti" tipo Ishiguro kūrybos, tai nerasite. Tai visai kito tipo knyga. Šis kūrinys man parodė, koks rašytojas chameleonas yra Ishiguro. Jo braižas jaučiamas, bet jis kaskart vis kitoks.


Knygoje analizuojama atminties tema. Kalbama apie tai, ką mums reiškia atmintis, ar apskritai ji yra svarbi, kaip atsiminimai veikia tarpusavio santykius. Įdomią, gražią ir gilią tema pasirinko autorius. Kaip ir minėjau, tai vienas mylimiausių mano rašytojų, todėl labai sunku pasakyti tai, ką ketinu - ši knyga buvo geras sumanymas, bet visiškai nuobodus įgyvendinimas. Yra rašytojų, kurių kūrinius skaitysi visuomet prioriteto tvarka ir visai nesvarbu ką jie parašys. Ishiguro man vienas tokių. Nesvarbu, kad šįkart knyga nuvylė, jis man vis tiek lieka mylimu rašytoju. Aš tik dar kartą sau pasitvirtinau - fantastikos žanras man patinka tik išskirtinais atvejais. Šios knygos veikėjai man nebuvo artimi, nepergyvenau, nesirgau už juos. Pagrindinio veikėjo kreipimąsis į žmoną "princese" man buvo per daug saldu. Tokie dalykai man nepatinka ir nieko aš sau negaliu padaryti.


Stiprioji knygos pusė - Ishiguro yra puikus pasakotojas ir itin sujaudino knygos pabaiga. Buvo gražu iki tiek, kad užgniaužė kvapą. Labai daug simbolizmo ir kartais net buvo jausmas lyg skaityčiau pasaką suaugusiems.

Tai nebuvo mano knyga. Gal tai pasirinkta fantastikos forma - aš nežinau. Tie, kurie nesibaido fantastikos, bandykite :)


Knygą įsigyti galite ČIA.#knygos #knyga #apzvalga #literatura #kazuoishiguro #palaidotasmilzinas #baltoslankos #remiama

119 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page