top of page
Search

Ken Follett - Vakaras ir rytas


Oi kokį perliuką aš jums turiu. Vavavyva. Jau seniai su toookiu pasigardžiavimu skaičiau knygą. Žinot būna geros knygos, bet būna tokios na kur tiesiog skaitai su pasičepsėjimu ir nenori, kad baigtųsi. Tai čia tos kategorijos knyga - neįmanoma atsiplėšti.


Aš nežinau po kokiu akmeniu buvau, bet apie knygą "Žemės stulpai" buvau girdėjusi tik puse ausies. Paskui, tik pradėjus "Rytas ir vakaras", mane pasiekė informacija, kad čia yra priešistorė tos garsiosios knygos, kuri totaliam deficite. Niekas negauna "Žemės stulpų, niekas neparduoda ir neaišku iš kokios juodosios rinkos išknisti. Tai pasinaudoju šia platforma ir garsiai apreiškiu - būkit geri, aš labai noriu paskaityti "Žemės stulpus", parduokit :)


O dabar apie "Vakaras ir rytas". Ši storuliukė pasakoja XXa istoriją apie Angliją. Sala siaubiama vikingų. Mūsų akys nuo pirmų puslapių nukrypsta į jauną, itin darbštų ir protingą vaikinuką Edgarą, kuris planuoja pabėgti su savo ištekėjusia mylimąja nuo jos vyro ir savo šeimos. Planus sugriauna vikingai. Šie užpuola kaimą, išžudo daugybę žmonių (jų tarpe ir Edgaro mylimąją bei tėvą), išgrobsto turtus ir pasišalina. Visi Edgaro planai žlunga, kaip ir jo susikurta tobulo gyvenimo idilė galvoje. Dabar Edgaras, jo motina bei du broliai gyvenimą pradeda kurti iš naujo Dievo užmirštame užkampyje. Jie tampa ūkininkais. Pasakojimas itin sodrus, su daug vingių vingelių. Čia sutinkame daug įpūdingų veikėjų: ledi Ragna, jos vyras valdytojas Vilfas, vyskupas Vinstinas, vienuolis Aldredas ir daug daug kitų.

Daug veiksmo, daug siužeto vingių, be galo įtraukianti pasakojimas, intrigos. Aš nežinau kaip jums papasakoti apie šią knygą apart to, kad pasakyti - ji nereali. Kažkoks senovinis jaukus veiksmo filmas, nes viskas taip vaizdinga, kad, rodos, matai prieš akis tai, ką autorius pasakoja.


Kiekvienas personažas savitas ir puikiai išvystytas. Visi unikalūs. Itin patiko Ragna - kaip tam laikui novatorė, feministė ir puikiai savo teises žinanti gudri moteris. Oi kaip ji tvirtai suėmusi gyvenimą į savo rankas. Labai patiko toks autoriaus sprendimas - įvesti tokį svarbų ir būtent tokios profilio personažą kaip Ragna.


Kiek trikdė į knygos antrą dalį pasipylusios seksualinio pobūdžio užuominos ir panašūs dalykai. Kiek išsišoko iš konteksto ir, bent jau man, jautėsi, kad rašo vyras. Bet skaityti tas netrukdė. Viskas ok.


Šią knygą vertinu 5/5. Man baisiai patiko. Skaičiau su didžiuliu malonumu kiekvieną šios nerealios istorijos vingį. Knyga didelės apimties, bet nenorėjau, kad baigtųsi. Visiškai mano knyga, padovanojusi man puikų laiką. Tikiuosi Balto leidykla dar išleis tokio tipo perliukų.#kenfollett #vakarasirrytas #baltoleidybosnamai #balto #dovana #reklama #darvienapuslapi #atsiliepimas #knyga #tinklarastis

58 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page