top of page
Search

Kevinas J. Lynchas - Nediplomatiški britų diplomato memuarai

Updated: Aug 17, 2020

Jau ne kartą sakiau - parašykit ant viršelio ar anotacijoje į britų temą ir aš jau noriu skaityti. Ši knyga - jokia išimtis. Be to diplomato nediplomatiškas pasakojimas? Hmmm... Įdomu.


Kevin J. Lynch knygoje atvirauja apie savo kaip diplomato karjerą: nuo ko ji prasidėjo, kaip klostėsi, kur jį nuvedė diplomatinės misijos, kokias šalis aplankė, kokius nuotykius patyrė ir šiek tiek asmeninio gyvenimo. Kevinas, paprastas britas vaikinukas, įsidarbina viename kraupiausių kalėjimų, kuriame akis į akį susiduria su įvairiausio plauko nusikaltėliais. Darbas įtemptas, varginantis, tad nieko nuostabaus, kad po kurio laiko Kevinas pradeda žvalgytis šiltesnės vietelės. O dar tas kelionių troškimas! Jam kyla idėja išbandyti save diplomato amplua. Nei jis pats, nei jo aplinka netiki, kad pasiseks - diplomatai juk tie pateptieji, o ne tokie kaip jis dirbantys kalėjime. Beeet.. O, dievai! Jam pasiseka ir jis pakviečiamas dirbti karalienės diplomatijos tarnyboje.


Kevinas tikrai nėra kažkos nuoboda. Oi, ne! Jis keliauja po pasaulį, kuria asmeninį gyvenimą, siaubia barus ir nevengia nuotykių. Kas smagiausia - visa tai pagardinta britišku humoru. Vyrukas moka pasišaipyti iš sudėtingų situacijų, nesėkmių, o, galiausiai, ir paties savęs. Čia smagioji visos knygos dalis. Į nieką Kevinas nežiūri perdėtai rimtai. Net darbiniai dalykai vaizduojami su lengva ironija. Jis nevengia paatvirauti apie dokumentų dėliojimą iš krūvos į krūvą, arbatos nešiojimą viršesniems. Darau prielaidą, kad jis atviras, o tai šiame karjeristų pasaulyje gana neįprasta - juk visi sunkiai dirba ir vietos linksmybėms nėra.


Po pirmos euforijos bangos dėl to, kaip čia dabar smagiai skaitysiu, įsisuko lengva monotonija ir nuobodulys. Ilgai svarsčiau kodėl autoriui sunkiai sekasi suintriguoti, įtraukti ir išlaikyti skaitytojo dėmesį. Manau, žinau atsakymą - šalys, kuriose jis paskiriamas dirbti yra gana toli nuo Lietuvos ir mes mažai apie jas žinome. Aprašomi dalykai per tolimi ir nežinomi, tad yra svetimi. Na, bent aš taip sau aiškinu.


Lūžis įvyksta maždaug ties knygos viduriu - Kevinas atvyksta dirbti į Lietuvą. O čia jau įdomu. Kaip jam pasirodys neseniai nepriklausomybę atgavus šalis, joje vykstantys procesai, o dar mūsų maistas ir visi kiti dalykai. Manau, didžiąją dalį aktualijų jam pavyko perprasti iš esmės. Aišku, sunku jam atleisti nemeilę mūsų keptai duonai, o ką jau kalbėti apie jam nepatikusį lietuvišką alų. Na, bet tiek to. Kevinai, mes tau atleidžiam. Ne visi turi gerą skonį

Kevino J Lyncho pasakojimas gyvas, juokingas ir vaizdingas. Kviečiu knygą skaityti tuos, kurie nori pamatyti diplomato gyvenimą iš vidaus ir pasimėgauti puikiu jo humoro jausmu. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygos #knyga #tinkalarastis #nediplomatiskibritudiplomatomemuarai #memuarai #kevinjlynch #tytoalba #remiama

9 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page