top of page
Search

Kiran Millwood Hargrave - Malonės

Updated: Aug 11, 2020

Šįkart dėmesio centre - karščiausia Baltų lankų naujiena - “Malonės”. Trumpai apie ką: XVIIa. pr Norvegijos Šiaurės žvejų kaimelis. Netikėti kyla didžiulė audra ir nusineša visų miestelio vyrų gyvybes. Moterys lieka vienos su žlugusiais gyvenimo planais, liūdesiu, gedulu, skausmu ir būtinybe išgyventi. Tradiciniai vyrų darbai, tokie kaip žvejyba, atsiduria jų rankose. Moterys stiprios. Jos prisitaiko ir pilnai suiima gyvenimą į savo rankas. Viskas dar kartą verčiasi aukštyn kojom kai į kaimelį atvyksta komisaras Kornetas, pagarsėjęs raganų medžiotojas.


Jokia paslaptis, kad ilgą laiką raganavimas buvo siejamas su moterų savarankiškumu, kitoniškumu. Tai būdavo rimtas signalas, kad moteris ragana.


Šiurpulį kelia mintis, kad tai tikrais įvykiais paremtas pasakojimas. Tai vyko iš tiesų!


Pirmas dalykas, kuris krenta į akis skaitant - kalba. Išskirtinio grožio, turtingo ir vaizdingo žodyno. Jei atsimenate visi svaigo dėl kitos Baltų lankų knygos “Kirkė” grožio. Tai vertėja ta pati - Eglė Raudonikienė ir ją aš oficialiai įtraukių į mylimiausių vertėjų gretas. Puikus vertimas!


Pagrindiniai veikėjai - Ursa, jaunutė komisaro žmona, kuri pirmą kartą susiduria su moterų lyderystės ir savarankiškumo apraiškom, ir Mirena- vietinė mergina, audros metu praradusi vyrą, brolį, sužadėtinį ir įsipainiojusi į salos intrigas. Veikėjai stiprūs ir puikiai išvystyti. Labai imponavo jų charakterių tvirtumas. Stiprios, nepriklausomos moterys man visad įdomu ir įtraukia! Beabejo knyga susišaukia ir su feminizmo tema - noru bet kokia kaina būti nepriklausoma.


Knygos autorė britė, bet atrodo lyg būtų skandinavė, nes turi viską, kas, mano galva, būdinga skandinavų literatūrai: tą atšiaurumą, niūrumą, paslaptingumą.


Pasakojimas labai gyvas, vaizdingas ir nors nuo pirmų puslapių įtariau, kur pasisuks visa istorija, tas skaitymo malonumo jokiais būdais nesugadino.


Kam skaityti? Tuos, kuriuos intriguoja tikrove paremti pasakojimai, įkvepia stiprių moterų personažai, moterų teisių, laisvių klausimai ir beabejo tuos, kurie nori pasimėgauti išskirtinio grožio tekstu.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #remiama #kiranmillwoodhargrave #malones

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page