top of page
Search

Konkordija Antarova - Du gyvenimai

Updated: Aug 11, 2020

Ką galiu pasakyti apie šią knygą? Čia tai bent buvo kelionė. Knygą įsigijau prieš gerus du metus, pradėjau ir mečiau. Labai erzino rašymo stilius. Na ir štai atėjo diena, kai tariau sau – gana pirkti naujas knygas, kol neperskaitysi visų turimų, jokių naujienų. Iššūkius aš mėgstu, o juos įveikti dar labiau. Taip po dvejų metų pertraukos atėjo laikas šiai knygai.


Pamenu, perkant knygą, labai sudomino faktas, kad metai iš metų ji buvo ranka perrašinėjama slapta perduodama kaip didžiausias išminties lobis. Perduodama ne bet kam, o intelektualų šeimų nariams. Kitas man pasirodęs įdomus faktas - knygą gydytojai skirdavo pacientams kaip papildomą gydymosi priemonę. Na kaip gali tokia knyga nesudominti?


„Du gyvenimai“ – tai teosofijos kaip mokymo pagrindai, kurie apima dvasines tiesas, sudarančias visų religijų pagrindą. Tik nesuklyskite – tai ne religija. Teosofija – tai religijos, filosofijos ir mokslo sintezė. Knygos siužetas iš pradžių atrodo labai paprastas – rusų karininkas Nikolajus susižavi jauna musulmone ir turi pabėgti iš merginos šalies, kad galėtų tęsti gyvenimą kartu išvengiant religinių fanatikų išpuolių. Šalia atsiranda ir brolis, kuris po ilgo išsiskyrimo su Nikolajumi įveliamas į šią painią istoriją ir jaunai porai turi padėti. Štai iš čia ir tie du gyvenimai: Liovuškos brolio Nikolajaus ir jo būsimos žmonos Nal. Šiuos gyvenimus pasitelkiant daugybę gudrybių ir pamokų reikia gelbėti. Bet neskubėkite. Čia tik pirmas įspūdis ir labai paviršutiniškas. Iš tiesų knyga kalba apie visai kitokius du gyvenimus – fizinį ir dvasinį. Tai jauno vaikino, kuris iš pradžių net pats save vadina „Liovuška varnų gaudytoju“, kelias nuo jauno nesubrendusio žmogaus iki išsilavinusios, žinančio, susitvardančio mokytojo, teosofinės brolijos nario.


Šios knygos skaitymo patirtį galėčiau drąsiai pavadinti amerikietiškais kalneliais. Buvo momentų, kai tikrai reikėjo pasitelkti visą valią, susiimti ir skaityti toliau. Buvo ir tokių akimirkų, kai skaičiau ir atradau atsakymus į daugybę labai gyvenimiškų ir man aktualių klausimų – tėvystė, motinystė, gyvenimo prasmė, saviugda, mokymasis ir pan. Tikiu, kad kiekvienas skaitantis ras ko pasisemti.


Ar galėčiau knygą pavadinti pakeitusia mano gyvenimą? Asmeniškai man – nelabai. Aš žmoguje labai vertinu individualumą, kritinį mąstymą, ko šis kelias nelabai pripažįsta. Pagal šią teoriją, jei jau suradai mokytoją – tai juo sek aklai, nieko neklausinėk, niekuo neprieštarauk. Aš daugiau šių laikų vaikas, tad man tai gana tolima, bet tikiu, kad atsiras žmonių, kuriems tiks, nes mes juk visi tokie skirtingi ir tai taip gražu.


Skaitant knygą labai nustebino, jog dauguma rašėte, kad namuose turite šią knygą tik niekaip nedrįstate paimti ir pradėti skaityti. Ją turintiems arba svarstantiems įsigyti turiu pasakyti, kad taip, tai tikrai bus iššūkis, nes knyga laaabai didelės apimties - 1344 puslapiai. Pats skaitymas nebus paprastas. Bus vietų, kai skaityti taps sunku. Tačiau, mano galva, geri dalykai neateina lengvai, kartais reikia pasistengti ir jei šio iššūkio nepabijosite galbūt tikrai atrasite kažką sau labai svarbaus ir atveriančio akis. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #obuolys #konkordijaantarova #dugyvenimai

36 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page