top of page
Search

Kristin Harmel - Užmaršties saldumas

Tai dar viena knyga su įpinta Holokausto istorija. Jei tokių persisotinote, ji ne jums. Jei ne - papasakosiu plačiau.


Houpė, išsiskyrusi jauna moteris, tęsianti savo močiutės pradėtą tradiciją - kepyklos verslą. Moteris augina paauglę dukrą, blaškosi gyvenime ir maža to neseniai išgyvenusi motinos mirtį, dabar vėl priversta patirti skausmą - jos mylima močiutė suserga Alzheimeriu. Grimzdama užmarštin, močiutė užmena mįslę apie savo praeitį. Houpė priversta išsiaiškinti savo šeimos istoriją, kuri atvers jai visiškai naujus jos šeimos praeities horizontus. Horizontus, kurie šokiruos, skaudins, bet pripildys išminties bei meilės.


Jautri ir jauki. Toks buvo pirmasis įspūdis apie knygą. Maloniai slystantis tekstas, saldžiai kvepiančių kepinių fone. Labai jaukiai skaitėsi. Vėliau įsipynė paauglystės maištas, kas erzino, bet kaip ir suprantamas toks Houpės dukros elgesys - toks veikėjas buvo reikalingas, kad pastumti istoriją į priekį, suteikti jai postūmį. Tiesa, antroji dalis pasirodė gerokai silpnesnė ir iš jautrumo evoliucionavo į sentimentalumą, kurio man buvo per daug, o naratyvas tapo per daug padėtas ant lėkštutės, aiškus ir nuspėjamas. Tie visi atverk širdį, leisk sau mylėti, viskas yra tau po nosimi, ewww...

Jei norisi šeimyninės istorijos su antrojo pasaulinio karo žiaurumų prieskoniu, paslaptimis ir jaukia kepyklėlės atmosfera, ši istorija jums patiks. Lengvas ir jautrus kūrinys, kuris sujaudins jūsų širdį, bet didelių literatūros aukštumų nesitikėčiau.


Knygą įsigyti galima ČIA.#kristinharmel #uzmarstiessaldumas #vaga #almalittera #dovana

61 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page