top of page
Search

Lars Mytting - Heknių audinys

Updated: Feb 2, 2022

Lars Mytting yra tas išskirtinis pasakotojas, kurio istorijos tiesiog užburia. Skaitai ir, rodos, jauti Skandinavijos šaltį, grožį, mistiką ir kartu jaukumą. Jo gebėjimai neeiliniai ir tai, ką jis rašo norisi išjausti iki paskutinio žodžio. Nebuvau aš kažkada didelė knygų serijų mylėtoja, bet persilaužiau, o "Seserų varpų" antroji dalis "Heknių audinys" tik įrodė, kokios nuostabios gali būti serijos knygos. Buvau įsikibus tos minties, kad paprastai pirmoji dalis būna vau, o antra, trečia tokios meh. Šiam pasakojimui tai negalioja. Jis toks pat nuostabus.

Šįkart mes grįžtame į mažą Norvegijos kaimelį kalnuose. Praėjo dvidešimt su trupučiu metų, o pastorius Kajus vis dar ilgisi velionės Astridos. Nepamiršo pažado jai - atrasti paslaptingą seserų Heknių austą audinį, kuris savyje talpina paslaptį apie pasaulio pabaigą. Šalia auga vienas iš išgyvenusių Astridos dvynių sūnų, kuris tikras gamtos vaikas: dievina kalnus, miškus ir medžioklę. Vienos medžioklės metu susikerta jaunuolio keliai su paslaptingu anglu, su kuriuo vaikinas netikėtai pajaučia artimą ryšį. Šis jaunuolių susitikimas ir pastoriaus Kajaus išdavystė Astridai yra tai, ant ko pastatyta ši paslaptinga istorija.

Vienas iš išskirtinių Lars Mytting bruožų yra tai, kad jo pasakojimuose veikėjai yra ne tik žmonės. Čia kaip atskiras veikėjas atgyja seserų varpai, Heknių audinys ir veda istoriją pirmyn. Įdomu ir magiška. Be to nemažai už širdies griebiančių momentų - vienas jų, kai kaimas susivienija. Plačiau nepasakosiu, kad neišduoti istorijos, bet tas solidarumas negali nejaudinti. Be to ir šių dienų aktualijos kaip veidrodis atsispindi šioje istorijoje. Kas skaitys, supras apie ką aš.

Kaip seserys Heknės virtuoziškai audė savo audinį, taip ir Lars Mytting išaudė nerealų pasakojimą. Dar daug gražių žodžių galėčiau parašyti, bet siūlau patiems paskaityti ir pajausti.

Knygą įsigyti galite ČIA.

#vaga #larsmytting #hekniuaudinys #trilogija #remiama #tinklarastis

131 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page