top of page
Search

Lars Mytting - Plauk su skęstančiais

Updated: Aug 17, 2020

Knygų apie šeimos paslaptis gerbėjams turiu gardų kąsnelį - Lars Mytting romaną “Plauk su skęstančiais”. Knygoje vystoma paslaptinga Edvardo šeimos istorija. Vaikinas užaugo kartu su seneliu atokiame Norvegijos miestelyje. Jo tėvai mįslingomis aplinkybėmis žuvo Prancūzijoje nuo Pirmojo pasaulinio užsilikusių minų miške. Tuomet trimetis Edvardas dingo ir atsirado tik po kelių dienų gerokai nuo tėvų žūties vietos nutolusiame kitame Prancūzijos kaimelyje. Niekas niekada šeimoje nekalbėjo apie tai, kas tuomet iš tiesų atsitiko. Po senelio mirties vaikinas pasiryžta išsiaiškinti tikrąsias tėvų žūties aplinkybes. Istorija veda link auksarankio senelio brolio, kuris deja jau miręs. Ar pavyks Edvardui išsiaiškinti tamsa apgaubtą praeitį?


Knygoje susipina detektyvo, trilerio, meilės romano elementai. Kraujo čia nebus, bet intrigų pakankamai. Žavesio prideda aprašomi Edvardo senelio brolio medžio dirbiniai. Gana detaliai atskleidžiamas darbo su medžiu procesas, tai kokie išskirtiniai jo darbai ir pan. Turint galvoje dabar itin madingą antikvaro ir šiaip senesnių baldų prikėlimo antram gyvenimui bumą, tai tikrai įdomūs intarpai.


Veikėjai. Jie gana blankūs. Pagrindinis veikėjas iki pat paskutinio puslapio išlieka neaiškus, neišpildytas. Galvoje turiu tikrai ne tą žavų paslaptingumą taip būdingą skandinavų kurtiems personažams, o tai, kad neaišku pagrindinio veikėjo vertybiniai dalykai, siekiai ir charakteris. Gal kiek geriau atrodo paslaptingoji Gvendolina- mergina, kuri apžavi Edvardą, bet jos charakteris nebūtinai visiems patiks dėl pretenzingumo ir snobiško elgesio.


Bendras įspūdis geras, bet pagrindinė problema ta, kad buvau skaičius autoriaus kitą kūrinį “Seserų varpai”, kuris parodė daug didesnį rašytojo potencialą nei panaudota šioje knygoje.


Kam skaityti? Paslaptingų šeimos istorijų gerbėjams.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #larsmytting #plauksuskestanciais

10 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page