top of page
Search

Lauren Groff - Florida

Updated: Aug 17, 2020

Lauren Groff skaitytojams puikiai pažįstama iš jos romano “Moiros ir Furijos”, kurį man taip pat teko skaityti. Turiu pasakyti, kad kūrinys paliko gilų įspūdį ir iki šios dienos yra mano mėgstamiausių knygų lentynėlėje. Užmačius, kad “Baltų lankų” leidykla išleis norvelių rinkinį “Florida”, jo laukiau su didžiuliu nekantrumu.


Kaip jau ir užsiminiau, “Florida” - vienuolika nedidelės apimties apsakymų. Jungiamasis visų apsakymų elementas - Florida su visai galimais pavidalais: flora, fauna, būdingu oru. Čia daug šliaužiojančių gyvačių, o atmosfera atrodo net alsuoja beprotišku ir vos pakeliamu tvankumu. Karščiu alsuojantis kūrinys atrodo net spinduliuoja tą kaitrų klampumą, sunkų orą ir tamsumą. Kartu nuolat lydi nelaimės nuojauta, kažkokia grėsmė. Deja neįvyksta nieko apčiuopiamo. Pagrinde veikia moterys. Neretai turinčios vaikų. Dar vienas dažnas bruožas - disfunkciniai arba komplikuoti santykiai su vyrais.


Šis kūrinys Groff auditoriją suskaldė į dvi stovyklas: viena dievina “Moiras ir Firijas”, kiti - “Floridą”. Aršiai diskutuojama, kuris kūrinys labiau vykęs. Yra manančių, kad trumpieji kūriniai būtent ir yra autorės arkliukas, kiti, beabejo, nesutinka. Aš tarp tų, kurie nesutinka ir kuriems vis tik “Moiros ir Furijos” patiko labiau.


Mano santykis su šia knyga dvejopas - iš vienos pusės žaviuosi rašymo maniera, sukuriama atmosfera, metaforomis, bet kitas dalykas yra tai, kad nesujaudino manęs šis kūrinys. Veikėjams nejaučiau artumo ar didelės simpatijos. Kūrinys tiesiog nepalietė, nekalbėjo būtent man. Gal bandyčiau tai sieti su pasakotojo monotoniškumu? Norėjosi, kad kiekvienas apsakymas “grotų” skirtingai. Pabrėžti noriu viena- tai nereiškia, kad kūrinys prastas ar pan - gal buvo ne tas laikas šiai knygai. O kam skaityti? Visų pirma apsakymų mylėtojams, tiems, kas pasiilgę tamsaus, niuraus ir karščiu alsuojančio pasakojimo apie vyksmą, o ne veiksmą.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #remiama #laurengroff #florida

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page