top of page
Search

Lauren Groff - Matrix

Lauren Groff yra rašytoja chameleonė. Sunku suprasti - kaip vienas autorius gali būti tiek skirtingas. "Moiros ir Furijos" narpliojo santykių dramas, "Florida" buvo tiesiog persisunkusi gamtos ir tamsumo, o štai "Matrix" lyg šviežias feminizmo pliūpsnis vienuolyno apsuptyje.


Tikru Marijos Prancūzės asmeniu pasiremta istorijos interpretacija. Marija - netipinė moteris: per aukšta, per mažai patraukli, per daug sumani. Kaip neretai istorijoje būna, tokios moterys ištremiamos į paraštes, nes o kodėl jos neturi savo vietos. Bėda tame - kas pasakys kur ta tikroji moters vieta? :) Marija ištremiama į nuskurusį vienuolyną. Moters vidinės jėgos, sumanumo ir drąsos vaisius - po kelių metų jau klestintis vienuolynas. Marija nugalėjo savo vidinius demonus. Nugalėjo ir išorės priešus. Kokios naujos vizijos ją aplankys ir kaip ji tobulins moterišką vienuolių pasaulį.


Įdomiai susipynė intymūs pasažai, vienuolyno izoliacijos kūrimas ir vidinė Marijos evoliucija. Nesu aš standartinė Groff skaitytoja, kuriai be proto patiko "Florida". "Moiros ir furijos" mane sužavėjo kur kas labiau. Tai nežinau kiek mano atsiliepimas apie "Matrix" patikimas. Knyga man tikrai patiko. Įdomus sukurtas uždaras vienuolyno pasaulis, su šiek tiek intymo.


Tikiu, kad Groff ir jos naujasis kūrinys "Matrix" sugebės jus nustebinti. Ši knyga visiškai kitokia nei iki tol skaitėte. Kūrinys paslaptingas, šiek tiek tamsus. Jei feminizmo elementas nėra jus erzinatis dalykas - paskaitykit. Rekomenduoju.#laurengroff #matrix #knyga #knygos #darvienapuslapi #baltoslankos #dovana #reklama #atsiliepimas

75 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page