top of page
Search

Lisa Taddeo - Trys moterys

Updated: Oct 10, 2020

Šį kartą noriu pasidalinti savo įspūdžiais apie knygą, kuri tikrai sulaukė daug dėmesio, kažką papiktino, kažką šokiravo, bet kas smagiausia - abejingais nepaliko nė vieno. Taip taip kalbu apie Lisa Taddeo “Trys moterys”. Megė, Lina ir Slaun yra tos trys moterys, kurių seksualumas atsiduria autorės dėmesio centre. Svarbu paminėti, kad tai tikros gyvenimo istorijos, o ne autorės išmislas.


Megė - jauna mergina, mokinė, kuri užmezga santykius su savo mokytoju. Lina - moteris, nesėkmingai ištekėjusi už emociškai nepasiekiamo ir jos negeidžiančio vyro. Ji užmezga romaną su vedusiu savo vidurinės mokyklos laikų simpatija. Šie santykiai lygiai tokie pat disfunkciniai kaip su dabar jau buvusiu vyru- meilužis tetrokšta jos kūno. Slaun - tai netradicinės santuokos simbolis šioje knygoje. Šios moters vyrui patinka, kai jo žmona mylisi su kitais vyrais, siunčia jam intymias nuotraukas, pasakoja apie tai. Kartais jis tame dalyvauja, o kartais ne.


Trikdė pasakojimas trečiuoju asmeniu. Kodėl? Autorė nori atskleisti skaitytojui itin intymius dalykus, tad natūraliau būtų panaikinti visus įmanomus barjerus ir pasakoti pirmuoji asmeniu. Tai pridėtų daugiau pasitikėjimo ir empatijos. Dabar iš vienos pusės Lisa Taddeo nori skaitytojo labai arti savo pasakojamų istorijų, o iš kitos pusės sukuria visiškai nebūtiną barjerą pasakojant trečiuoju asmeniu. Keistas sprendimas.


Pasakojimas itin vaizdus ir lengvai leidžia pajausti herojų išgyvenamus jausmus. Visai nebūtina būti išgyvenus romano su savo mokytoju, neištikimybės ar nuotykių trise, kad išjausti tai, kas skaudina šias moteris. Tai viena stipriausių knygos pusių. 


Reikia pripažinti, kad vis tik knyga skaitosi kaip grožinis kūrinys. Žinoma, supranti, kad veikėjos tikros, išgyvenimai tikri, bet iki pilno negrožinio kūrinio išpildymo pritrūko analitinės dalies. Dabar gi situacija tokia- autorė išdėstė tris istorijas ir paliko skaitytoją su savo mintimis. Nemanau, kad toks pasitikėjimas skaitytoju, kuris pats turėtų pasidaryti išvadas, pasiteisina. Tai kaip tik neišpildo jos sumanymo atskleisti moterų seksualumo temos.  Be to, kiek teko domėtis, moterų istorijos pasirinktos atsitiktinai, tad irgi neatspindi visos temos amplitudės iki galo. Be to, knygos pabaigoje bent trumpas įkvėpimas moterims būtų buvęs tiesiog puikus būdas užbaigti kūrinį: ką daryti, kad neatsidurti tokios situacijose, kaip elgtis, jei jau atsidūrei ir pan.  


Apie gerus dalykus: autorei pavyko atskleisti, kokia didelė galia yra moters seksualumas. Kas vyksta, kai pernelyg užspaustas arba kaip tik per daug paleistas. Moters seksualumo tema vis dar yra tabu ir bet kokios knygos, kurios šią temą normalizuoja tikrai yra sveikintinos. Šiuo metu vyras besimėgaujantis seksualiniais patyrimais yra didvyris, eržilas ir visagalis, o moteris - kekšė. Liūdniausia, kad ji smerkiama ne tik  vyrų, bet ir kitų moterų. Taip būti neturėtų. Kviečiu skaityti, mąstyti ir naikinti stereotipus šiuo klausimu.
#baltoslankos #lisataddeo #trysmoterys #remiama #seksualumas #moterys

109 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page