top of page
Search

Liu Cixin - Trijų kūnų problema

Nauji metai taip stuktelėjo galvon, kad gautą dovanų čekį sumąsčiau išleisti išbandant kažką naujo. Šiuo atveju, tai reiškė pabandyti fantastikos žanrą, nes kodėl ne. Blogiausiu atveju tai bus tik dar viena knyga mano lentynoje. Fantastika nesidomiu, jos neskaitau, bet jau ne pirmą kartą ši knyga šmėsteli ir vis su puikiais atsiliepimais. Prisiekę fantastikos mėgėjai ją liaupsina, tai pagalvojau, kad nuo ko geriausia būtų pradėti pažintį su nauju žanru, jei ne nuo "Trijų kūnų problemos".


Knygos autorius Liu Cixinu yra daugkartinis įvairių fantastikos literatūros premijų laureatas. Tarp jų ir Hugo premiją už "Trijų kūnų problemą", knygą, apie kurią dabar kalbame. Liu Cixinu yra lyginamas su tokiais autoriais kaip Orwell ir, turiu, pripažinti, kad pirmieji knygos puslapiai būtent tokį vaizdą ir sudarė - Goerge Orwell pakeitęs kryptį ir pasinešęs į fantastiką. Liu domina tokios temos kaip socialinė nelygybė, mokslo vystymas, ekologijos problematika.

"Trijų kūnų problema" - pasakojimas, kuris mus nukelia į Kiniją. Čia vyksta kultūrinė revoliucija. Slapta organizacija bando užmegzti ryšį su kitomis civilizacijomis kosmose. Gaunamas atsakymas, kuris suskaldo ir taip nevieningą žmoniją - vieni nori kariauti su galimais užkariautojais, kiti juos priimti.

Skaityti pradėjau didelėmis akimis ir su šiokia tokia baime. Fantastika man nauja ir bijojau, kad nieko aš čia nesuprasiu. Bet nebuvo taip baisu kaip tikėjausi. Skaičiau gana lengvai ir, kaip jau minėjau, pradžia priminė Orwell, kuris jokia paslaptis - skaitosi lengvai. Taigi visiškai palengva ir su malonumu panirau į Cixinu sukurtą fantastikos pasaulį. Aišku, čia daug fizikos ir dar visokių mokslų, bet turint bent šiokius tokius mokslo pagrindus tikrai skaityti galima. Žinoma, ne viską aš supratau, bet gal tame irgi yra šiek tiek žavesio. Pastebėjimas būtų toks - šioje knygoje daug dalykų, kurie aktualūs dabar ir bus aktualūs dar n metų, tik, mano nuomone, apie juos kalbama perkeliant į tą fantastinę erdvę. Bet tai nebuvo fantastika dėl fantastikos. Mintis čia gana gili ir man patiko, kad ji apskritai buvo, nes to nesitikėjau. Suprantu, kad gal skambu kiek juokingai, bet noriu būti iki galo atvira. Tikėjausi tiesiog fantastikos pasakojimo su ateiviais ar kažkuo pan, o gavau daug gilesnį ir prasmingesnį pasakojimą.


Išvada - pirmas blynas tikrai nebuvo prisvilęs ir džiaugiuosi, kad ėmiausi skaityti šios knygos. Visai tikėtina, kad norėsiu perskaityti ir likusias trilogijos dalis, nes "Trijų kūnų problema" yra tik pirmoji dalis. Į pabaigą šiek tiek sunkiau sekėsi susigaudyti, bet patyrimas tikrai įdomus. Be to, labai noriu paskatinti ir savo sekėjus išbandyti naujus žanrus, nebijoti, neužsiblokuoti nuo jų - tikrai geras jausmas imti ir pabandyti tai, kas neįprasta.


#liucixinu #kitosknygos #trijukunuproblema #fantastika #darvienapuslapi #apzvalga

85 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page