top of page
Search

Liudas Dapkus - Žuvis, kuri supainiojo duris

Updated: Aug 17, 2020

Susidomėti kelionių literatūra mane paskatino Balto leidyklos leidžiamos knygos. Visų pirma tai buvo Eglės Šimkevičiūtės Kulvelis knyga “Tigras tai ne katinas”, kuri man pačiai netikėtai, bet laaabai patiko. Lentynoje dar laukia Gabrielės Štaraitės knyga apie Afriką, o dabar griebiau Liudo Dapkaus “Žuvis, kuri supainiojo duris”. Tie puskiečiai viršeliai ir leidinio estetika nori nenori vilioja.


Knygos autorius pasakoja kaip užsisuko smarkiame gyvenimo ritme: darbas veja darbą, terminai, skubėjimas ir t.t. Kaip sako Liudas - “žiurkių lenktynės”. O jose dalyvauti nebesinorėjo. Jis meta viską ir iškeliauja atrasti pasaulio, o gal net savęs.


Skaityti sekėsi gana sunkiai. Vis klausiau savęs kodėl ir galiausiai supratau - tekstas emociškai neįtraukia ir nekviečia keliauti kartu. Rašymo stilius mano skoniui puikus: aštrus, su gera doze humoro ir skaniu pateikimu. Nepersunkta sentimentalumu - didžiulis pliusas. Bėda, kad skaitytojas kviečiamas į keliones ne nuo seniausios iki naujausios, bet kažkodėl pasirinkta šalių aprašymas abėcėline tvarka. Keistas sprendimas. Kas iš to išeina? Fragmentiškumas ir konteksto trūkumas. Net tarpai tarp vienos kelionės ir kitos gali būti dešimtmetis. Atsiranda autoriui svarbūs draugai, apie kuriuos per daug neatvirauja ir pasakojama jų nuotykiai. Paskui sutinkame jo žmoną, dukras. Man daug labiau būtų patikęs nuoseklus pasakojimas, kai jau žinočiau kokia aplinka supa autorių, kokios jo vertybės, kas sudaro tą jo šeimą, kaip iš vienos kelionės seka kita ir t.t. To emocinio prisitraukimo labai trūko.


Kam skaityti? Skaityti kviečiu kelionių mylėtojus ir ypač tuos, kurie neskaito tokiais tempais kaip aš, nes tuomet knygos fragmentiškumas neerzins, nes paprasčiausiai taip nekris į akis. Pasiimsit ryte prie kavos puodelio vieną istoriją, vakar prieš miegą kitą, pasijuoksit, pamąstysit ir kitą dieną lauksit naujos istorijos. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #emiama #liudasdapkus #zuviskurisupainiojoduris

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page