Search

Liv Constantine - Paskutinė ponia Periš

Prieš imdama šią knygą į rankas aš tikrai puikiai žinojau, ko noriu ir ko tikiuosi. O norėjau aš paprasčiausio literatūrinio greitmaisčio. Tikslas buvo daug negalvoti ir smagiai irtis puslapiais pirmyn.


Istorija intriguojanti: pilka pelytė, niekam neįdomi moteris Amber nutaria iš esmės pakeisti savo gyvenimą ir tapti kažkuo kitu. Tiksliau - naująja ir paskutine ponia Periš. Turtinga Perišų šeima galimybių turi daug. Jie turi viską, ko nori Amber. Merginos planas paprastas: po truputį inflitruoti save į šią šeimą ir pamažu išstumti dabartinę ponią Periš, kad galėtų užimti jos vietą. Viskas klostosi pagal planą, kol nepasiverčia aukštyn kojomis. Kas nutiko - sužinosite perskaitę.


Pirmoji knygos dalis išties sudomino ir užkabino. Šioje dalyje kalba Amber. Kiekvienas skyrelis baigiasi nauja intriga, tad paleisti knygą iš rankų sunku. Šiek tiek kliuvo toks klišinis neigiamas požiūris į vyrus: kokie jie gyvuliški, kaip juos domina tik dailus veidelis, kaip užtenka pavizginti uodegą ir jie lekia paskui ir t.t. Kita vertus, tai greitmaistis - didelių literatūrinių aukštumų gal ir neverta tikėtis.


Viskas kardinaliai pablogėja antroje dalyje, kai pasakotojo vaidmenį perima dabartinė ponia Periš. Pono Perišo portretas pradedamas plėtoti išsamiau bei giliau. Esmė tokia - tas jo vaizdavimas iki tiek banalus, kad darosi nebeskanu. Jo dialogai, monologai, pamąstymai ir veiksmai yra next level sh*t ir tikrai ne gerąja prasme. Gal reiktų paminėti, kad ši knyga nėra vieno autoriaus kūrinys. Jį kalbėdamos facetime programėle kūrė dvi seserys ir kartais nepaleisdavo jausmas, kad jos tiek nemėgsta vyrų, kad susiskambinusios tiesiog varžydavosi tarpusavyje ką tas jų sukurtas vyro personažas dar šlykščiau galėtų padaryti, kad pranokti viena kitos fantazijas. O fantazija neša toli... Taigi norėjosi greitmaisčio, o gavau batono su majonezu. Tai, o, chebra, kur mėsa, kur sūris?


Pritrūko subtilumo. Nors šiek tiek. Kartais tobulai išvystyti personažą užtenka vieno gero sakinio ir visai nereikia malti to paties per tą patį kaip iš pigaus moterų patarimų žurnalo. Nereikia skaitytojo laikyti kvailu ir viską sukramtyti už jį


Jei norisi greitojo skaitymo ir kabinančios istorijos, bandykit, tik nesakykit, kad neperspėjau dėl pono Perišo.#tinklarastis #darvienapuslapi #balto #remiama #livconstantine #knyga #knygos #atsiliepimas #trileris50 views0 comments

Recent Posts

See All