top of page
Search

Liz Nugent - Išnarplioti Oliverį

Updated: Aug 11, 2020

“Išnarplioti Oliverį” knyga mane patraukė dviem dalykais- viršeliu (taip, taip turiu silpnybę dailiems viršeliams) ir smurto tema. Tik tiek, kad pasakyti, jog knyga apie smurtą - tai nepasakyti nieko.


Jau pirmame skyriuje iš pagrindinio veikėjo Oliverio lūpų nuskamba gana ciniškas prisipažinimas apie smurtą prieš žmoną. Man teko nemažai domėtis žmogaus psichologijos tema, tad reakcija į veikėjo prisipažinimą nebuvo ta tradicinė impulsyvi: “kaltas tas, o anas nekaltas” arba “kaip jis galėjo”. Manau, visada reikia žvelgti šiek tiek giliau.


Knyga labai lakoniška- geri du šimtai puslapių, tačiau labai talpi. Joje nerasite nereikalingų blizgučių. Aš literatūroje šitą neapkarstymą nereikalingais dalykais labai vertinu. Įdomi pasakojimo maniera- kiekvienas naujas skyrelis- tai naujo personažo perspektyva. Labai įtraukia skirtingos matymo perspektyvos, tuo pačiu vis kitokios to pačio įvykio interpretacijos ir pajautimas. Turiu pasakyti, kad autorės sukonstruota knygos psichologija - vienas stipriausių knygos aspektų. Didesnių priekaištu psichologinėms veikėjų charakteristikoms neturiu. Oliverio personažas, manau, sukurtas išties įtikinantis ir tikras.


Sklando įvairių interpretacijų apie ką knyga ir ką Liz Nugent norėjo pasakyti. Vieniems tai pasakojimas apie smurtautoją, kitiems apie auką, dar kažkas įžvelgia bandymą pateisinti smurtautoją. Kiek skaitytojų tiek nuomonių. Manau, visos interpretacijos turi teisę gyvuoti. Kokia manoji? Manau, autorė norėjo plačiau panagrinėti smurto anatomiją. Skaičiau ir niekaip nėjo iš galvos kažkada gerb. Nijolės Oželytės klausytas/skaitytas mini pamąstymas: labai lengva imti smerkti žmogų, sakyti “kaip jis galėjo” ir pan. Daug sunkiau būti išmintingesniam ir pabandyti suprasti. Tiesiog suprasti. Dar kitas lygis- pabandyti save pastatyti į vieną ar kitą gyvenimo scenarijų ir pagalvoti apie tai, o kur aš būčiau savo gyvenime jei jis būtų klostęsis taip kaip pas smerkiamąjį. Knyga apie tai.


Rekomenduočiau kokybiškos literatūros mėgėjams, besidomintiems žmogaus psichologija ir norintiems išties įtraukiančios bei sukrečiančios istorijos.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #liznugent #isnarpliotioliveri #baltoslankos


3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page