top of page
Search

Luca Di Fulvio - Amžinojo miesto baladė

Italas Luca Di Fulvio tiesiog pakerėjo mane savo kūriniu „Žmogus, kuris dovanojo svajones“. Tiek veiksmo, tiek jausmų, tooookia istorija. Turbūt nereikia sakyti, kad net nekvestionuotinas klausimas apie visų jo kūrinių perskaitymą. Šio autoriaus knygos tiesiog susiurbia visas skaitytojo mintis ir neleidžia atsikvėpti iki paskutinio puslapio. Šįkart pasidalinsiu savo mintimis apie naujausią Lietuvoje išleistą autoriaus knygą „Amžinojo miesto baladę“.


Šįkart nusikeliame į devynioliktojo amžiaus Italiją. Šalis nesuvienyta ir draskoma į visas šalis. Popiežius nenori paleisti Romos iš savo nagų, o štai italai trokšta pagaliau suvienyti savo šalį ir išdidžiai iškėlus galvą kurti naują savo šalies ateitį. Ateitį visiems. Trys pagrindiniai knygos veikėjai – tai Pjetras, jo įmotė Silvija bei jaunutė cirko artistė Marta. Kiekvieno iš jų gyvenimas savaip sunkus: Silvija iš našlaičių namų įsivaikina šešiolikmetį Pjetrą, bet netrukus vyras praranda visus pinigus ir nusižudo. Moteris lieka viena, be pinigų, bet pasiduoti neketina. Pjetras, kuriam kartu su įvaikinimu sužibo viltis pagaliau gyventi lengvą gyvenimą, su įtėvio savižudybe vėl turi viską pradėti iš naujo. Na, ir Marta, jaunutė našlaitė, kuri ieško savo šaknų, savo vietos ir dar kovoja už suvienytą Italiją. Štai tiek daug visko. Gal ne veltui Luca Di Fulvio buvo dramaturgas?


Viena pasakysiu – veiksmo kaip visada nepritruks. Įvykis veja įvykį, viena intriga kitą ir taip net nėra kada atsikvėpti. Tipiškas Di Fulvio. Be galo mėgavausi knyga ir viskas buvo gerai kol neperkopiau antrosios dalies. O tada skaityti pasidarė mažų mažiausiai sunku. Dialogų lėkštumas ir banalumas tiesiog pribloškiantis. Erotika tiesiog nepakeliama. Nesuprantu kas nutiko. Ar autorius skubėjo ar terminai spaudė, bet tai buvo nebe tas autorius, kurį aš žinau ir kurio kūriniais aš mėgaujuosi. Gaila labai.


Tai ne „Žmogus, kuris dovanojo svajones“. Principas tas pats, bet įgyvendinimas toli gražu neprilygsta. Nusivyliau ir liūdna, bet „Laisvės dukroms“ dar duosiu šansą reabilituoti šį autorių.


Knygą įsigyti galime ČIA.

#lucadifulvio #amzinojomiestobalade #knyga #knygos #darvienapuslapi #tinklarastis

72 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page