top of page
Search

Lucia Berlin - Namų tvarkytojos vadovas

Updated: Aug 17, 2020

Liucia Berlin knyga suintrigavo dėl dviejų dalykų - viršelio ir palyginimo su Bukowski. Knyga buvo padėta matomoj vietoj ir kol priėjo jos eilė būti skaitomai, tai vis džiugino ir kėlė šypseną. O dėl Bukowski... Sorry Bukowskio fanai, bet Berlin daug daug kiečiau!


Autorė savo laiku nebuvo itin vertinama ir tik dabar jos kūriniai atrandami iš naujo bei užkariauja vis daugiau simpatijų. Mano širdį ji taip pat pavergė. Nieko negaliu sau padaryti - man tiesiog patinka tvirtos moterys. Lucia Berlin gyveno ne tik su trenksmu, bet ir uždėjusi koją ant gazo pedalo. Turbūt net ir nuspaudusi tą pedalą iki pat dugno! Jos sąskaitoje daug darbų, vaikų, vyrų ir net alkoholizmas. Žodžiu, papasakoti tikrai turi apie ką.


Kūriniuose daug autobiografinių momentų. Humoro taip pat apstu. Juodojo humoro mylėtojams ypač vertėtų suklusti, nes čia tikrai aptiksite ne vieną stiprią vietelę. Sarkazmo bei ironijos taip pat su kaupu! Tik nesusidarykite klaidingos nuomonės, kad čia bus tik chi chi cha cha cha. Autorė nesibijo paliesti ir itin jautrių temų bei gyvenimo momentų.


Rašymo stilius gyvas, itin vaizdingas. Savęs įsivaizduoti aprašomose situacijose gal ir neįsivaizduosite, nes neretai jos per daug “nurautos”, bet kad jausitės lyg viską stebėtumėte, tai tikrai.


Visas pasakojimų rinkinys yra tarsi kasdienybės portretai, o jie būna visokie: geri, blogi, juokingi, skaudūs, o kartais absurdiški. Jei skaitysit, patariu įžangą praleisti, nes taip apsisaugosite nuo nemažos dalies pasakojimų atskleidimo. Nesigadinkit malonumo. O šiaip juodojo humoro mylėtojai, gyvo ir nenulaižyto pasakojimo gerbėjai, ši knyga kaip tik jums. Paskaitykit apie moterį, kuri gyveno galbūt ir netobulai, bet drąsiai. Gero skaitymo!
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #kitosknygos #remiama #luciaberlin #namutvarkytojosvadovas

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page