top of page
Search

Lucy Worsley - Karalienė Viktorija

Updated: Aug 17, 2020

Prisipažinsiu - jau tikrai buvau išsiilgus stiprios biografijos. Eina gandas, kad leidykla “Tyto alba” būtent tokias leidžia. “Karalienę Viktoriją” senokai nusižiūrėjau būsimų leidinių skyrelyje leidyklos puslapyje ir su nekantrumu laukiau. Įdomu buvo sužinoti - kuo ypatinga karalienė Viktorija, kad net iki dabar girdime tokias sąvokas kaip “Viktorijos laikų Anglija”, “Viktorijos epocha”. Kažką ši moteris tikrai darė gerai! Tuomet išgirdau vieno istorikos pagyras knygos autorei - dar labiau suintrigavo. Be to Lucy Worslei yra BBC laidų apie istoriją vedėja ir taip pat pelniusi Britanijos imperijos ordiną už nuopelnus istorijai.


Autorė sumanė labai įdomų knygos konceptą. Joje aptinkame 24 skyrius, kurie atspindi svarbiausias karalienės Viktorijos gyvenimo dienas. Taip biografija įgauna struktūrą ir yra sudėliojami svarbiausi akcentai. Nėra apsiribojama Viktorijos kaip karalienės vaidmeniu. Ji atskleidžiama kaip dukra, žmona ir motina.


Skaitant vis sugrįždavo mintys apie tai, kiek daug darbo įdėta - išnašų bene 50 puslapių, o autorės kūrybos mažai arba net minimaliai. Daugybę laiškų, dienoraščių ir kitų šaltinių autorė turėjo atsiversti, kad gimtų ši puiki biografija. Be to nėra jokio migla aptraukto įsimylėjusio žvilgsnio į karalienę. Žvelgiama blaiviai, kritiškai ir objektyviai. Yra visko: tai, kas žavės ir tai, kas galbūt nelabai imponuos. Viktorija tikra ir ji buvo visokia. Objektyvumas sukuria pasitikėjimą tarp skaitytojo ir autorės.


Tie skaitytojai, kurie labai gerai susipažinę su karalienės Viktorijos gyvenimu, čia kažko naujo ir detalaus neras. Autorė biografijos neapkrauna detalumu. Tai kokybiška, pakankamai išsami, bet nėra detali iki smulkmenų. Man asmeniškai visko buvo tiek, kiek reikia.


Pritrūko gilesnės Viktorijos kaip valdovės analizės. Tapusi žmona ji valdžią atiduoda vyrui, o jam mirus turi valdyti pati. Kaip jai tai sekasi? Ką svarbaus ji nuveikia? Šios infomacijos pasigedau.


Ši biografija - tai pasakojimas apie netobulą žmogų, kuriam teko atsakomybė tapti ne bet kuo, o karaliene. Kaip jai sekasi? Kaip atrodo tų laikų Anglija? Patiks tiems, kurie ieško objektyvumo, kuriems svarbu rėmimasis pirminiais šaltiniais. Svarbu - skaitosi maloniai ir lengvai.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #remiama #lucyworsley #karalieneviktorija #biografija

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page