top of page
Search

Madeline Miller - Kirkė

Updated: Aug 11, 2020

Madeline Miller “Kirkė” - tai pasakojimas apie deivę, o kartu kiekvieną moterį: dukrą, seserį, draugę, mylimąją ir motiną. Ši istorija savyje talpina tokius vertybinius pamatus kaip meilė, ištikimybė, pasiaukojimas ir prasmė. Mitologija paremtas pasakojimas organiškai supina visų mitologinių būtybių gyvenimą į vieną pasakojimą, bet orientuojasi į moterį - deivę Kirkę.


Kirkė, gimusi dievo Helijo šeimoje visuomet buvo tarsi juoda avis baltų avių bandoje. Ji niekuomet nepritapo, nežaidė pagal galiojančias taisykles ir jautėsi vieniša. Pasakojimas atskleidžia kiekvienos moters evoliucinį judėjimą nuo dukros prie motinos, o kartu nuo to, ko iš tavęs tikisi kiti ir to, kas tu esi iš tiesų. Kirkė ieško savęs, blaškosi ir skaudžiai nusivilia. Ji nėra tobula ir besąlygiškai mylima dukra. Jos brolis ir sesuo artimi vienas kitam, tik ne jai. Visas viešasis gyvenimas taip pat veikia pagal Kirkei nesuvokiamas taisykles. Jai nesuprantami dėsniai, pagal kuriuos gyvena dievai. Kirkė bręsta, mokosi, laižosi savo naivumo žaizdas ir keliauja link brandos - tikrosios savęs. Tai pasakojimas apie kiekvieną moterį ir jos kelionę link savęs.


Nieko panašaus neteko skaityti. Meistriškai suregztas pasakojimas su visais iki galo suraizgytais mazgeliais. Puikiai surežisuotas ir išpildytas. Sakoma, kad gyvenime nevyksta nieko naujo, ko nėra dar aprašyta mituose. Skaitant šią knygą, turite puikią progą ne tik iš arčiau susipažinti su mitais, bet ir pasinerti į jaukią bei gražią pasaką suaugusiems. Taip, joje rasite ir feminizmo. Patikslinu- feminizmas ne tame, kad Kirkė gliaudo vyrus vieną po kito tarsi saulėgrąžas. Ne ne! Kalbama apie galią, kuri slypi kiekvienoje moteryje. Mes esame skirtingos, stiprios ir nuostabios. Pritrūko įkvėpimo? Griebkite “Kirkę”. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #madelinemiller #kirke

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page